Hu:Beginners Guide 1.3.1
Fontos tudnivalók a rajzolásához
Mielőtt elmozdítanál valamit egy látszólag jobb helyre, különös tekintettel ellenőrizd, hogy vajon miért van ott, ahol.
Milyen sűrűn érdemes pontot tenni a vonalakon?
Hol menjen a vonal?
Osztott pályás úttestAzokat és csak azokat az utakat rajzold be osztott pályásként, ahol a két menetirányt fizikai akadály is elválasztja (szalagkorlát, járdasziget, zöldsáv stb.)! A rövid kettéágazásokat inkább forgalomlassító szigetként jelöld!
Vonalak pontos összekapcsolásaÁltalános hiba kezdőknél, hogy fedi egymást 2 vonal, és feltételeznek egy csatlakozást, 4. ábra, 2. kép, vagy egymáshoz nagyon közel helyezik a pontokat, de nem kapcsolódnak egymáshoz 4. ábra, 3. kép. Mindenféleképp tanuld meg a vonalak helyes összekapcsolását az általad használt szerkesztőprogramban. Úgy ellenőrizheted, hogy jól csináltad-e, hogy elmozdítod a pontot, és aztán visszavonod a műveletet. Ha mindkét vonal elmozdult, akkor jól csináltad!
Utak keresztezése![]() Amennyiben az út nem szintben keresztez egy másik utat/vasutat/vízfolyást, akkor ne legyen közös pontjuk (sőt, az egyértelműség érdekében lehetőleg pontjuk se legyen a metszésnél)! Ilyenkor az egyik vonalból hidat (5.b.) vagy alagutat (5.c.) kell csinálni, amit a környező terephez képesti magasság alapján dönthetünk el. A hidakra a bridge=* címke mellett tegyük fel a layer=1 jelzést is! Hasonlóképp a süllyesztett vonalra a tunnel=* címke mellett ne feledkezzünk meg a layer=-1-ről sem!
|
- K: Az egyik vonalszakasz mindkét végén vannak nyilak, normális ez?
- V: Ha mindkét végén nyilak vannak, akkor vagy 2 vonal fedi egymást, és ugyanazokat a pontokat használják, vagy a vonal megy önmagába vissza. A vonal akkor készülhetett, amikor beszúrtál pontokat a vonalba, és kijelölve hagytad az előző beszúrást.