Uk:Об'єкти мапи

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

OpenStreetMap показує об’єкти місцевості (наприклад, дороги та будинки) використовуючи теґи, які призначаються Елементам OSM (Точкам Node, Лініям Way чи Зв’язкам Relation). Кожен теґ характеризує певний географічний атрибут об’єкта, позначеного окремою Точкою, Лінією або Зв’язком.

OpenStreetMap не має ніяких обмежень на зміст теґів: мапа може включати безмежну кількість атрибутів для опису кожного об’єкта. Спільнота погодила певні комбінації ключів та значень широковживаних теґів (так званий рекомендований набір), які використовуються як стандарт. Проте, учасники можуть створювати нові теґи для поліпшення стилю мапи або в аналітичних цілях, що ґрунтуються на не застосованих раніше атрибутах. Короткий опис теґів, які пов’язані з певною темою чи становлять окремий інтерес можна знайти в розділі Категорії об’єктів.

Більшість об’єктів та їх атрибутів можна описати незначною кількістю теґів. Наприклад, стежку — основним теґом highway=footway, а, можливо, ще й назвою — додавши її в значення ключа name=*. Через те, що мапа OpenStreetMap охоплює цілий світ, існує багато різноманітних об’єктів, але майже їх усі можна описати однаковими теґами.

Докладну інформацію про інші теґи та запропоновані зміни до чинних дивіться на сторінках Запропоновані об’єкти мапи та Застарілі об’єкти мапи. Якщо ви не знайдете потрібний теґ, застосуйте щось прийнятне, доки це відповідатиме дійсності. З часом, ви можете стикнутись з тим, що назва теґу змінилась для задоволення ширших потреб, однак чимало хороших теґів спочатку вживали, а лише потім документували. Відомості про теґи OSM доступні у вигляді семантичної мережі (у формі, придатній для введення в комп'ютери).

Дивіться також:

Зауваження до рендерінгу:

  • Використання теґів з рекомендованого набору означатиме, що ваші зусилля з редагування мапи мають «високу вірогідність» бути інтерпретованими різноманітними програмами з рендерінгу. Проте, не має 100% гарантії, що теґ з цього переліку буде сприйнятий певною програмою з рендерінгу чи такими з них, що використовуються на сторінці головної мапи. Для точної інформації про те, як переконатись, що ваші символи показуються після рендерінгу в Mapnik і Osmarender, дивіться Symbol Rendering.
  • Є вірогідність того, що можуть існувати інші теґи, не зазначені тут, які сприйме програма з рендерінгу на головній сторінці. Цей перелік не оновлюється разом з усіма теґами, що беруться до використання програмами з рендерінгу.
  • Колонка «Позначка на мапі» у цих таблицях — це просто приклад, як об’єкт може бути позначений на уявній мапі тією чи іншою програмою з рендерінгу. Це не є обов'язковим способом позначення ні для наших програм з рендерінгу ні для інших.

Основні об’єкти

Канатні шляхи

Тег aerialway=* вживається для позначення будь-яких типів підвісних канатних доріг. Докладніше дивись Aerialway.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія Taginfo
Види канатних доріг
aerialway cable_car way Канатна дорога з вагонами — підвісна дорога підвищеної місткости. 1-2 вагони, розраховані на кілька десятків людей, рухаються по нерухомому канату. Двигуни (розташовані в кінцях маршруту) намотують буксирувальний (другий) дріт, що врешті-решт, рухає вагон підвісною дорогою. Вагони рухаються вгору-вниз, не обертаючись навколо кінцевих станцій.
Прикладом діючої канатної дороги з вагонами є дорога на гору Ай-Петрі в смт Кореїз (АР Крим, Україна).


aerialway gondola way Канатна дорога з кабінами — легка підвісна дорога. Кабіни, розраховані на кілька людей, висять на і рухаються одним кільцевим канатом. Прикладом діючої канатної дороги з кабінами є дорога в Парку ім. Горького у м.Харків, Україна.


aerialway chair_lift way Крісельний підйомник — легка канатна дорога з численними підвішеними на канаті кріслами на 2-4 особи (напр. для підйому лижників нагору). Канат з кріслами обертається по колу. Зазвичай користувачі не захищені від погодних негараздів, проте кріслам можуть бути обладнані дахом.


aerialway mixed_lift way Підйомник змішаного типу: з кабінами і кріслами.


aerialway drag_lift way Бугельний підйомник — легка канатна дорога, що тягне лижників для підйому нагору. Користувачі весь час залишаються на землі та тримаються за зачіпки-бугелі, які рухаючись вгору та тягнуть за собою людей. Конкретні різновиди позначають теґами aerialway=t-bar, aerialway=j-bar, aerialway=platter або aerialway=rope_tow.


aerialway t-bar way Т-подібний бугельний підйомник, різновид aerialway=drag_lift.


aerialway j-bar way Гачкоподібний (J) бугельний підйомник, різновид aerialway=drag_lift.


aerialway platter way Тарілчастий бугельний підйомник, різновид aerialway=drag_lift.


aerialway rope_tow way Гнучкий безбугельний підйомник, різновид aerialway=drag_lift. Користувачі чіпляються безпосередньо руками за рухомий трос або за допомогою гнучких мотузок.


aerialway magic_carpet way Підйомник конвеєрного типу, зазвичай для малечі.


aerialway zip_line way Мотузковий спуск — спуск по канату під дією сили тяжіння.


Обладнання
aerialway pylon node Пілон — опорна конструкція канатного шляху.


aerialway station nodearea Станція канатної дороги — місце посадки-висадки пасажирів.


Інше
aerialway canopy way Застаріле теґування для aerialway=zip_line.


aerialway goods way Канатна дорога призначена для переміщення вантажів. Таке теґування є небажаним, зважте на використання інших значень теґу aerialway=* у поєднанні з usage=* та foot=no натомість.


aerialway Інше node way Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.


Аеродроми та аеропорти

Ця категорія включає аеропорти, летовища та інші наземні споруди для забезпечення користування літаками та ґвинтокрилами. Дивіться також Aeroways.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія
aeroway aerodrome node area Аеропорт чи Аеродром у Вікіпедії – комплекс інженерних споруд, призначених для приймання, відправлення та технічного забезпечення повітряного транспорту, а також обслуговування пасажирів і вантажу. (Дивись Вертодром також)
aeroway airstrip node area A field or area where light aircraft can land and take off from.
aeroway apron area Перон – майданчик перед терміналом, ангаром для розміщення повітряних суден з метою посадки та висадки пасажирів, завантаження і розвантаження багажу, чи обслуговування повітряних суден.
aeroway control_center node area Центр керування повітряним рухом – структура, відповідальна за управління повітряними суднами, що летять у повітряному просторі відповідного регіону польотної інформації (FIR – flight information region) на великій висоті між злетом та посадкою в аеропорту. У США такий центр називають Центром управління повітряним рухом (ARTCC).
aeroway fuel node Fuelling station for aircraft.
aeroway gate node Вихід на посадку – зона в аеропорті, що створена як зала очікування для пасажирів перед посадкою на свій рейс. Виходи мають власні номери, які зазначаються за допомогою цього теґу.
aeroway hangar node area Ангар – споруда для зберігання, експлуатаційного обслуговування і поточного ремонту літальних апаратів.
aeroway helipad node area Вертолітний майданчик – відповідним чином обладнаний та позначений майданчик для зліту-посадки гелікоптерів (гвинтокрилів, вертольотів).
aeroway heliport node area Вертодром – Геліпорт, територія та/або комплекс споруд, майданчик або аеродром для зльоту, посадки та стоянки гелікоптерів (вертольотів) зі спорудами та обладнанням для їх обслуговування.
aeroway highway_strip node way area Highway strip – Частина автомагістралі, спроєктована та побудована таким чином, щоб у разі потреби вона могла виконувати роль злітно-посадкової смуги для рятувальної чи військової авіації.
aeroway holding_position node way A point behind which aircraft are considered clear of a crossing way
aeroway jet_bridge way Passenger boarding bridge
aeroway model_runway way Take-off and landing runway for model aircraft
aeroway navigationaid node Засіб, на якому встановлюється візуальна навігація для літаків.
airmark beacon node Радіонавігаційне обладнання – Обладнання, споруда, прилад для визначення точної позиції на місцевості, сигнали якого використовуються пілотами під час керування повітряними суднами в повітрі.
aeroway parking_position node way A location where an aeroplane can park
aeroway runway way area Злітно-посадкова смуга – прямокутна ділянка сухопутного аеродрому, підготовлена для посадки та зльоту повітряних суден.
aeroway stopway way area Stopway is a rectangular surface beyond the end of a runway used during an aborted takeoff.
aeroway taxilane way Шлях в аеропорту, який є частиною площі для стоянки літаків або перону (теґ запропоновано у 2015-10, але він не набув широкого вжитку, використовуйте на власний розсуд).
aeroway taxiway way Рульова доріжка – Допоміжний шлях для вільного маневрування літаків від/до злітно-посадкової смуги до ангарів, терміналів та інших місць на території аеродрому.
aeroway terminal node area Термінал – Це споруда аеропорту, в якій пасажири здійснюють перехід з/до наземного транспорту з/до вузлів посадки та висадки з повітряних суден, купують квитки, здають багаж та проходять паспортний, митний та контроль на авіаційну безпеку.
aeroway tower node area [W] Control tower is a tall, windowed structure located on the airport grounds.
See also aeroway=control_tower or combination of man_made=tower + service=aircraft_control for similar schemes.
aeroway windsock node Вітровказ – Простий метеорологічний інструмент, що має вигляд конусу зі смугастої тканини, закріплений на верхівці стовба. Призначений для приблизного вимірювання напрямку і швидкості вітру.
aeroway Визначається користувачем node way Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here. Редагувати український шаблон.

Благоустрій та інфраструктура

Об’єкти суспільного значення, які забезпечують нормальне життя в населених пунктах. Наступні теґи використовується для позначення об’єктів, якими користуються відвідувачі та власники. Наприклад: туалети, телефони, банки, аптеки, кафе, стоянки та школи. Дивіться сторінку Amenities для ознайомлення з принципами мапінгу.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія

Харчування

amenity bar node area Бар – це комерційний заклад, який продає алкогольні напої, які споживаються в приміщенні. Бари характеризуються галасливою та яскравою атмосферою, щось схоже на вечірку, в барах зазвичай не продають їжу крім закусок. Дивіться також опис теґів amenity=pub;bar;restaurant, щоб дізнатись в чому різниця.
amenity biergarten node area Пивний садок – особливий вид шинків у Німеччині. Розташований просто неба у зелені дерев, заклад пропонує різні сорти пива і певні страви до нього. Нормальним вважається принести свою їжу.

Для України найближчим еквівалентом є так звані пивні намети або літні пивні майданчики у зелених зонах. Дивіться також опис теґів amenity=pub;bar;restaurant. Такі садки зазвичай знаходяться поруч з барами, пивницями та ресторанами. В такому випадку ви можете додати теґ biergarten=yes на додачу до основного теґу amenity=pub;bar;restaurant.
amenity cafe node area Кав’ярня – зазвичай неформальне місце, що пропонує звичайні страви та напої; як правило основна спеціалізація кава та чай. Також відомі як coffeehouse/shop, бістро. Тип страв може бути вказаний за допомогою теґів cuisine=* та diet:*=*. Дивіться також amenity=restaurant;bar;fast_food.
amenity fast_food node area Заклади швидкого харчування (фаст-фуд), дивіться також amenity=restaurant. Тип страв може бути вказаний за допомогою теґів cuisine=* та diet:*=*.
amenity food_court node area Фудкорт – зона харчування у великих торговельних центрах: навколо розташовані численні фаст-фуди та кафе, а в центрі – спільний майданчик зі столиками.
amenity ice_cream node area Магазин морозива або кафе-морозиво. Місце, де продають морозиво та заморожений йогурт.
amenity pub node area Паб, пивний бар (корчма, шинок, пивниця) – місце, де продають переважно пиво та закуски. Як правило, офіціанти, кухня відсутні, асортимент інших алкогольних напоїв значно обмежений у порівнянні з барами. Дивіться описи теґів amenity=bar та amenity=pub для того, щоб зрозуміти відмінності між баром та пивницею.
amenity restaurant node area Ресторан (не фаст-фуд, див amenity=fast_food). Тип страв може бути вказаний за допомогою теґів cuisine=* та diet:*=*.

Освіта й виховання

amenity college node area Коледж, професійне технічне училище, технікум.
amenity dancing_school node area A dancing school or dance studio
amenity driving_school node area Автошкола – пропонує послуги з навчання кермування механічними траспортними засобами.
amenity first_aid_school node area Курси першої невідкладної допомоги.
amenity kindergarten node area Ясла, дитячі садки, дошкільні дитячі заклади.
amenity language_school node area Школи, курси іноземних мов, де студенти вивчають іноземну мову на факультативній основні.
amenity library node area Бібліотека (муніципальна, університетська,…) – місце де можна знайти ту чи іншу книжку та взяти її, щоб прочитати вдома або скористуватись читальною залою.
amenity surf_school node area A surf school is an establishment that teaches surfing.
amenity toy_library node area Ігротека – місце де можна взяти іграшку додому, або погратись нею на місці (щось подібне до бібліотеки).
amenity research_institute node area Науково-дослідний інститут.
amenity training node area Громадське місце, де можна пройти навчання.
amenity music_school node area Музична школа – навчальний заклад, який спеціалізується на навчанні грі на різних музичних інструментах, на вивченні, навчанні та дослідженні музики.
amenity school node area Загальноосвітня школа (початкова, середня та старша).
amenity traffic_park node area Дитяча школа вивчення правил дорожнього руху.
amenity university node area Університет – територія, кампус, студенське містечко, що належить до вищого навчального закладу.

Транспорт

amenity bicycle_parking node area Стоянка для велосипедів.
amenity bicycle_repair_station node area Велоремонт – пункт самостійного ремонту і обслуговування велосипедів. Персонал і плата за користування відсутні.
amenity bicycle_rental node area Прокат велосипедів.
amenity bicycle_wash node area Clean a bicycle
amenity boat_rental node area Прокат човнів.
amenity boat_sharing node area Короткостроковий лізинг човнів. Зазвичай, послуга надається лише членам спеціалізованих неприбуткових клубів. Плавальні засоби є власністю клубу або перебувають у лізингу.
amenity bus_station node area Автобусна станція, автовокзал. Див також public_transport=station.
amenity car_rental node area Прокат автомобілей.
amenity car_sharing node area Кар-шерінг – короткостроковий лізинг автівок з погодинною оплатою.
amenity car_wash node area Автомобільна мийка.
amenity compressed_air node area Пристрій для накачування шин (наприклад, автомобіля, велосипеда).
amenity vehicle_inspection node area Державний технічний огляд траспортних засобів.
amenity charging_station node Зарядна станція для електромобілів та інших електричних транспортних засобів.
amenity driver_training node area Тренувальний майданчик в автошколі.
amenity ferry_terminal node area Паромний термінал – місце посадки-висадки пасажирів, вантажів паромів та барж.
amenity fuel node area АЗС, заправка, заправка човнів… Під’їзна дорога до станції позначається теґом highway=service.
amenity grit_bin node Контейнер з піском – розташований на узбіччі, містить суміш для посипання шляхів під час ожеледиці.
amenity motorcycle_parking node area Стоянка для мотоциклів.
amenity parking node area Автостоянка. На великих стоянках окремі шляхи руху автомобілів позначаються теґами highway=service + service=parking_aisle.
amenity parking_entrance node В’їзд-виїзд до підземної або багаторівневої стоянки. Кілька в’їздів-виїздів можна об’єднати в зв’язок type=site + site=parking. Не плутайте з amenity=parking. Underground
Multi-storey
amenity parking_space node area Місце для стоянки окремого транспортного засобу. У вузькому розумінні — це окреслена територія для розташування лише одного автомобіля з-поміж інших на стоянці взагалі. Місця можна об’єднати в зв’язок type=site + site=parking. Не плутайте з amenity=parking.
amenity taxi node area Місця, де таксі очікують пасажирів.
amenity weighbridge node area A large weight scale to weigh vehicles and goods

Фінанси

amenity atm node Банкомат або автомат самообслуговування: пристрій, що надає клієнтам фінансової установи доступ до фінансових операцій.
amenity payment_terminal node Self-service payment kiosk/terminal
amenity bank node area Банк або кредитна спілка: фінансова установа, де клієнти можуть вносити на депозит та знімати гроші, брати позики, робити інвестиції та переказувати кошти.
amenity bureau_de_change node area Обмін валют та дорожніх чеків.
amenity money_transfer node area A place that offers money transfers, especially cash to cash
amenity payment_centre node area A non-bank place, where people can pay bills of public and private services and taxes.

Охорона здоровʼя

amenity baby_hatch node area Пункт анонімного прийому немовлят. Перший такий пункт в Україні — «Вікно життя» — відкрито у м.Львів в травні 2009 р.
amenity clinic node area Поліклініка, клініка, амбулаторія — медичний заклад середнього розміру для проходження обстежень і прийому у лікарів-вузьких спеціалістів. Хоча заклад не має ліжко-місць, невідкладну допомогу або оперативне втручання в змозі провести.
amenity dentist node area Стоматологія, стоматологічний кабінет.
amenity doctors node area Практикуючий лікар-вузький спеціаліст, сімейний лікар — медичний заклад малого розміру для проходження особистих обстежень і прийому в окремого лікаря. В одному закладі можуть бути кілька лікарів, але одного профілю.
amenity hospital node area Лікарня (зі стаціонаром) — медичний заклад великого розміру з широким спектром лікувальних послуг та ліжко-місцями для пацієнтів. Якщо є власне відділення швидкої допомоги, травмопункт вживайте разом з emergency=*.
amenity nursing_home node area Застарілий теґ для будинку для інвалідів або людей похилого віку, які потребують постійного догляду. Використовуйте натомість amenity=social_facility + social_facility=nursing_home.
amenity pharmacy node area Аптека – місце де можна купити або отримати лікі за рецептом (Див dispensing=yes|no).
amenity social_facility node area Соціальна допомога – реабілітаційні центри, наркологічні клініки, виробничі підприємства для інвалідів, притулки для безхатченків, супові кухні, роздача їжі т.п.
amenity veterinary node area Ветеринарна лікарня, ветеринарний кабінет.

Культура та розваги

amenity arts_centre node area Центр (дитячої) творчості, арт-центр — в широкому розумінні, місце розвитку творчих здібностей людей.
amenity brothel node area Бордель, дім розпусти. В Україні такі заклади поза законом.
amenity casino node area Казино, місце проведення азартних ігор з принаймні одним ігровим столом (наприклад, рулетка, блекджек), також приймає ставки на спортивні та інші заходи за узгодженими коефіцієнтами.
amenity cinema node area Кінотеатр.
amenity community_centre node area Палац культури, будинок культури, клуб в селі. Місце, яке в основному використовується для місцевих подій, свят та групових заходів; з урахуванням інтересів та особливостей різних вікові груп.
amenity conference_centre node area Конференц-центр – велика будівля призначена для проведення конференцій.
amenity events_venue node area Будівля призначення для проведення різноманітний подій.
amenity exhibition_centre node area Виставковий центр.
amenity fountain node area Фонтан для культурних / декоративних / рекреаційних цілей.
amenity gambling node area Місце для проведення азартних ігор, відмінний від shop=bookmaker, shop=lottery, amenity=casino, leisure=adult_gaming_centre. Ігри, на які поширюється це визначення, включають бінго та пахін.
amenity love_hotel node area Любовний готель – це тип готелів, що головним чином надають послуги з короткотермінової оренди номерів гостям, для проведення секс-зустрічей, зберігаючи їх приватність. (Не є борделем в прямому сенсі).
amenity music_venue node area Місце в приміщенні, де можна послухати сучасну живу музику.
amenity nightclub node area Нічний клуб – місце де можна випити та потанцювати. (Не плутайте зі стрип-клубами amenity=stripclub).
amenity planetarium node area Планетарій.
amenity public_bookcase node area Громадська книжкова шафа – притаманний Європі винахід, являє собою, як правило, вуличну захищену від погодного впливу шафу з книгами для вільного та анонімного доступу читачів. Можна безкоштовно брати собі наявні книги та приносити власні.
amenity social_centre node area Громадський суспільний центр – громадський простір, співтовариство осіб з певними інтересами: професійна спілка, студентське братство, клуб ветеранів, анонімних алкоголіків, ротарі клуб, союз письменників.
amenity stage node area A raised platform for performers.
amenity stripclub node Стрип-клуб – місце, де пропонують стриптиз або танці на колінах у клієнтів (для місць з наданням секс-послуг використовуйте amenity=brothel).
amenity studio node area Студія звукозапису, теле-, радіо-, кіностудія.
amenity swingerclub node area Свінгер-клуб – розважальний заклад для вечірок та групового сексу.
amenity theatre node area Театр або оперний театр, де відбуваються живі вистави, мюзикли та офіційні концерти.

Державні та громадські установи

amenity courthouse node area Будівля суду, місце проведення судочинства.
amenity fire_station node area Пожежна частина, станція, депо.
amenity police node area Поліцейський відділок, звідки поліцейські вирушають на патрулювання, і це місце для зв’язку з цивільним населенням.
amenity post_box node Поштова скриня. Оператор поштового зв’язку зазначається за допомогою operator=*.
amenity post_depot node area Поштампт, сортувальний центр – місце сортування та розподілу поштових відправлень для доставки їх у поштові відділення.
amenity post_office node area Пошта, відділення поштової компанії. В Україні, окрім державних «відділень зв’язку Укрпошти» є чимало приватних операторів поштового зв’язку. Але майте на увазі: не всяка приватна компанія з доставки вантажів має статус оператора поштового зв’язку.
amenity prison node area В’язниця або місце попереднього ув’язнення, де особи перебувають до вчинення судового рішення або після засудження для відбування покарання.
amenity ranger_station node area Штаб-квартира Національного парку: офіційна установа для відвідувачів парку з лісниками, інформацією для відвідувачів, дозвільними службами тощо.
amenity townhall node area Міська ратуша, муніципалітет, міська державна адміністрація. Будинок, де знаходитися адміністрація села, селища чи міста.

Зручності

amenity bbq node Місце для барбекю або мангал – стаціонарно облаштоване місце для смаження їжі на відкритому повітрі. Можна знайти, наприклад, у міських парках і на пляжах. По можливості, вкажіть тип палива fuel=wood;electric;charcoal. Для позначення наявності навколо столів, стільців дивіться також tourism=picnic_site. Для позначення вогнищ використовуйте leisure=firepit.
amenity bench node Лавка, щоб трохи присісти і перепочити.
amenity dog_toilet node area Місце на вигулі собак, де вони ходять в туалет.
amenity dressing_room node area Роздягальня – місце, призначена для переодягання.
amenity drinking_water node Питна вода – місце де можна набрати питної води чи напитись: фонтанчик, кран. Зазвичай, вода призначена лише для пиття.
amenity give_box node area Невеликий заклад, де люди залишають та беруть різні типи предметів у сенсі безкоштовного обміну та повторного використання.
amenity lounge node area A comfortable waiting area for customers, usually found in airports and other transportation hubs. Typically has extra amenities or sustenance.
amenity mailroom node area Поштова кімната для прийому посилок або листів.
amenity parcel_locker node area Поштомат – автомат для прийому та відправлення посилок.
amenity shelter node area Укриття від поганої погоди (вітру, дощу) для туристів, велосипедистів. Для опису типу укриття використовуйте теґ shelter_type=*.
amenity shower node area Громадський душ або ванна.
amenity telephone node Таксофон, громадський телефонний апарат.
amenity toilets node area Громадський туалет. Може стягуватись плата.
amenity water_point node Водозабір, бювет. У широкому розумінні – місце, де можна набрати значну кількість питної води, поповнити її запас у транспортних засобах.
amenity watering_place node Водопій для худоби (окремий резервуар, штучний контейнер).

Сміття

amenity sanitary_dump_station node area Місце де можна злити вміст біо-туалетів.
amenity recycling node area Місце приймання вторсировини (плашок, бляшанок й т.д). Використовуйте з recycling_type=container для позначення призначення контейнерів, та recycling_type=centre для пунктів приймання.
amenity waste_basket node Урна для сміття.
amenity waste_disposal node Середній або великий контейнер для сміття, як правило, для побутових або промислових відходів.
amenity waste_transfer_station node area Станція накопичення відходів – це місце, яке приймає, консолідує та передає відходи до сміттєзвалищ та на переробку.

Інше

amenity animal_boarding node area Готель для тварин – тимчасовий платний притулок, де можна залишити домашніх тварин на певний термін (наприклад, на час відпустки).
amenity animal_breeding node area relation Розплідник – місце, де розводять тварин, як правило, для їх продажу.
amenity animal_shelter node area Притулок для тварин, де допомагають тваринам, які потрапили в біду.
amenity animal_training node area Місце, для тренування тварин.
amenity baking_oven node Піч, що використовується для випікання хліба тощо, наприклад всередині building=bakehouse.
amenity clock node Годинник (в громадському місці).
amenity crematorium node area Крематорій.
amenity dive_centre node area Дайвінг-центр – місце, де можна оволодіти навичками пірнання з аквалангом та/або здійснити занурення під керуванням досвідчених інструкторів.
amenity funeral_hall node area Місце для проведення поховальних церемоній.
amenity grave_yard node area Цвинтар – невеличка ділянка для поховань померлих. Доволі часто їх можна побичити біля церков. Кладовища та інші більші території подібного призначення позначаються теґом landuse=cemetery.
amenity hunting_stand node area Мисливський стенд – відкрита або закрита платформа, яку використовують мисливці, щоб розташуватися на підвищенні над місцевістю.
amenity internet_cafe node area Місце, головна роль якого – надання Інтернет-послуг відвідувачам.
amenity kitchen node area Громадська кухня для користування клієнтами або всіма охочими.
amenity kneipp_water_cure node area Відкрита ванна для ніг. Зазвичай це басейн з холодною водою та поручнями. Популярний у німецькомовних країнах.
amenity lounger node Шезлонг.
amenity marketplace node area Ринок, базар, торгова площа де товари чи послуги продаються щодня або щотижня.
amenity monastery node area Монастир – територя монастиря або будівлі, в якій живуть ченці та черниці.
amenity mortuary node area A morgue or funeral home, used for the storage of human corpses.
amenity photo_booth node Фотокіоск, кабінка, де можна зробити миттєве фото.
amenity place_of_mourning node area Кімната або будівля, куди можуть приїхати члени родини та друзі перед похороном та попрощатися з тілом померлого.
amenity place_of_worship node area Місце проведення релігійних обрядів та ритуалів: церква, мечеть, храм та таке інше. Будь ласка, зазначайте релігію за допомогою теґа religion=*, а також релігійну конфесію – denomination=* та за відомості назву name=* разом з amenity=place_of_worship.
amenity public_bath node area Місце, де громадськість може купатися спільно, тощо. Японська онсен, турецька лазня, гарячі джерела.
amenity public_building node area Застаріле позначення державних установ. Використовуйте натомість office=government та подібне.
amenity refugee_site node area Табір біженців чи внутрішньо переміщених осіб.
amenity vending_machine node Торговельний автомат, автомат самообслуговування, що продає їжу, квитки, газети тощо. Зазаначте тип товару за допомогою теґу vending=*.
amenity Визначається користувачем node area Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here. Редагувати український шаблон.


Бар’єри

Ця категорія включає бар’єри, перешкоди, огорожі — об’єкти, що заважають вільному пересуванню. Дивіться сторінку Barriers для ознайомлення з принципами мапінгу.

Чимало з наведених нижче об'єктів є специфічними для країн походження і не мають еквівалентної назви українською, звідси виходить, що в Україні вони навряд чи зустрічаються.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія

Лінійна огорожа, укріплення (напр. вздовж доріг)

barrier cable_barrier way Також називається захисним тросом. Він розташовується з боків дороги або на розділювальній смузі, складається зі сталевих канатів, закріплених на невеликих стовпчиках. Дивіться докладніше Cable barrier у Вікіпедії.
barrier city_wall way area Міська стіна — фортифікаційна споруда для захисту міста, поселення від потенційних нападників.

З давніх-давен та до сучасного часу використовується для огороджування поселень.

  • Лінія стіни має розташовуватись у вірному напрямку, де праворуч – низ стіни (як правило ззовні), ліворуч – верх стіни;
  • Якщо обидва боки стіни однакової висоти – two_sided=yes.

Дивіться також historic=city_gate.

barrier ditch way Траншея, рів або канава, зазвичай зі струмком на дні, через який непросто перейти, особливо якщо ви пересуваєтесь траспортним засобом.

Може використовуватись у поєднанні з waterway=stream або waterway=drain.

barrier fence way Паркан — це огорожа з деревини, металу чи інших матеріалів, яка підтримується власним чином; призначена для обмеження чи запобігання пересуванню певною територією. Взагалі, від стін відрізняється легкою конструкцією. Вживайте разом з fence_type=* для уточнення типу паркану.
barrier guard_rail way Колесовідбійний брус – захисна споруда з металу у вигляді безперервних рейок на узбіччі доріг, запобігає зіткненню із зустрічним транспортом або виїзду за межі дороги.
  • права сторона (за напрямком відрізку) – це внутрішній бік, ліва сторона – зовнішній.
barrier handrail way Поручень призначений для тримання рукою, щоб забезпечити стійкість або підтримку.
barrier hedge way area Живопліт – смуга щільних чагарників або кущів, посаджених та культивованих таким чином, щоб сформувати огорожу чи позначити межі території.
barrier retaining_wall way Підпірна стіна – це споруда, яка тримає ґрунт, каміння подалі від будівель, доріг чи території. Підпірні стіни попереджують ерозію та забезпечують укріплення схилів.
  • права сторона – нижня частина зовнішнього боку стіни, ліва сторона – верх зовнішнього боку стіни.
barrier wall way area Мур – окремо стояча стіна призначена для обмеження або запобігання руху через межу. Зазвичай виготовляється з цегли, бетону або каменю і майже завжди будується так, щоб затуляти від небажаних спостерігачів, об’єкти та територію за нею. Додавайте wall=noise_barrier, щоб позначити шумоізоляційні екрани, розташовані вздовж вулиць або доріг.

Об’єкти регулювання доступу

barrier block node Великий, міцний, нерухомий блок, який можна переміщати лише за допомогою важкої техніки або зусиль значної кількості людей.

Зазвичай великі міцні споруди з бетону для зупинки великих транспортних засобів.

Іноді з тією ж метою використовують природні валуни.

barrier bollard node way Стовпчик (зазвичай бетонний чи металевий) встановлений по середині дороги для перешкоджання руху певних видів траспортних засобів. Див. bollard=*
barrier border_control node Прикордонний контрольно-пропускний пункт – обов'язкова зупинка для перевірки документів, вантажів, митних формальностей на кодоні між двома країнами.
barrier bump_gate node Дивись Bump gate у Вікіпедії. Щоб проїхати, автівка має власним переднім бампером штовхнути ворота та швидко проїхати, доки механізм не зачинив їх. Особлива конструкція та противаги не потребують електроенергії та працюють без персонального втручання: виходити з машини непотрібно.
barrier bus_trap node Дивись Bus trap у Вікіпедії. Перешкоджає руху легкових автомобілів. Спеціальна металева вставка у великій траншеї посеред шляху дозволяє проїзд автобусів, вантажівок, проте автівки з вузькою шириною колії (поперечної відстані між найвіддаленішими точками плям контакту шин з дорогою) проїхати не зможуть.
barrier cattle_grid node Перешкода для худоби – кілька металевих рейок в дорожньому полотні, щоб запобігти виходу великої рогатої худоби, овець на дорогу. Люди та колісний транспорт просуваються через неї вільно.
barrier coupure node (way) A cut through a flood protection feature (e.g., (flood)wall, levee, or dyke) for a road or railway, that is readily made flood tight if required.
barrier cycle_barrier node Велообмежувач – кілька сталевих поперечин, розміщених у шаховому порядку перпендикулярно до руху на дорозі перешкоджають проїзд велосипедом, але зазори дозволяють пішоходам пройти.
barrier debris node Блокування проїзду по дорозі насипом з решток будівельних матеріалів чи земляним валом. Може бути короткостроковим або ж довготривалим. Доволі часто використовується для обмеження виїзду на закриту чи покинуту дорогу.
barrier entrance node Розрив у огорожі, що дозволяє вільний прохід та/або проїзд. Використання access=yes необов’язкове, бо передбачається рух без будь-яких обмежень.
barrier full-height_turnstile node Поворотний турнікет у повний зріст — обмеження доступу в зону особливої безпеки.

Зверніть увагу на дефіс та підкреслення у назві теґу.

barrier gate node (way) Вхід/в’їзд, який можна відкрити або закрити, щоб пройти через бар’єр. Правила доступу зазначаються за допомогою access=*. Якщо прохід є постійно відкритим зважте на використання barrier=entrance.
barrier hampshire_gate node Гемпширські ворота — рухома секція паркану з дротів, яку можна прибрати для тимчасового проходу чи проїзду. Правила доступу зазначаються за допомогою access=*.
barrier height_restrictor node Обмежувач висоти траспортного засобу. Використовуйте разом з maxheight=*.
barrier horse_stile node Кінний перехід – дозволяє пішоходам та коням перетинати проміжок в паркані, але перешкоджає або дуже ускладнює проїзд мотоциклів та велосипедів, а також прохід домашньої худоби.
barrier kent_carriage_gap node У Великобританії цей вид перешкоди запобігає пересуванню автівок, в той час, як гужовий транспорт, тварини можуть рухатись. [1]
barrier kissing_gate node Хвіртка, що не дозволяє прохід домашньої худоби; люди можуть рухатись вільно.
barrier lift_gate node Шлагбаум. Правила доступу зазначаються за допомогою access=*.
barrier motorcycle_barrier node Мотообмежувач — запобігає руху мотоциклів пішохідними доріжками.
barrier planter node A plant box, or simply a planter, is a structure containing plants for decoration, which (in this context) has the primary purpose of preventing large vehicles from passing.
barrier sally_port node Sally port – хвіртка, брама використовується для проходу через товсті стіни фортеці або міські стіни і є типом критих воріт з двома дверима (шлюзом).
barrier sliding_beam node Something between barrier=sliding_gate and barrier=lift_gate: it has a quite thin bar like in lift gate, but the bar slides aside to allow through.
barrier sliding_gate node Ворота, що відкочуються вбік. Правила доступу зазначаються за допомогою access=*.
barrier spikes node Шипи — унеможливлюють неавторизований доступ. Можуть прибиратись, наприклад, після сплати за проїзд, стоянку.
barrier stile node Перелаз – цей різновид турнікету виконано у вигляді сходинок біля огорожі. Перелаз дозволяє пішоходам перетинати тини та паркани, але ніколи, в загальному розумінні, не відчиняє огорожу.
barrier sump_buster node Руйнівник піддону картера — опукла плита чи структура спеціальної форми з бетону чи металу посеред дороги, що унеможливлює рух автівками з невідповідним кліренсом та шириною колії. Автобуси, вантажівки проїжджають вільно.
barrier swing_gate node Горизонтальний шлагбаум. На відміну від звичайного, запірна балка тут рухається у горизонтальній площині.
barrier toll_booth node area Пункт плати за проїзд – місце, де водії або пішоходи повинні оплатити користування дорогою чи мостом. Використовується разом з toll=* та charge=*.
barrier turnstile node Поворотний турнікет, використовується для пропуску однієї людини за раз. Використовуйте цей теґ для невеликих турнікетів, таких турнікети в супермаркетах або деяких станціях метро.
barrier wedge node A wedge-shaped barrier that rises out of the ground to block traffic.
barrier wicket_gate node Хвіртка — це двері або ворітця для пішоходів, передусім ті що знаходяться в середині великих дверей, воріт або двері, що розташовані в стіні чи паркані поруч з великими воротами.
barrier yes node way area Бар’єр, характер якого неможливо визначити; як правило, використовується лише для мапінгу з використанням аерофотознімків. Має бути замінений конкретним значенням.

Об’єкти регулювання доступу (вздовж доріг або такі що блокують рух по дорозі)

Ключ Значення Елемент Пояснення Photo for along Позначка на мапі Фотографія
barrier bar node A fixed horizontal bar which blocks motor vehicles but can usually be bypassed on foot or bike. Often placed at trailheads.
barrier barrier_board node A barrier board to restrict the passage of a way or to block off an area.
barrier bollard node way Стовпчик (зазвичай бетонний чи металевий) встановлений по середині дороги для перешкоджання руху певних видів траспортних засобів. Див. bollard=*
barrier chain node way Ланцюг – перешкоджає рух траспортних засобів.
barrier jersey_barrier node way Модульний відбійник – захисна споруда у вигляді масивних бетонних або пластмасових блоків особливого профілю на узбіччі доріг, запобігає зіткненню із зустрічним транспортом або виїзду за межі дороги. Використовуйте material=plastic або material=concrete для зазначення матеріалу з якого виконано блоки.
barrier kerb node way Бордюр – це невисокий суцільний бар’єр, який зазвичай знаходиться на краю дороги, доріжки чи тротуару, що перешкоджає виїзду транспортних засобів за межі дороги, а також є перепоною для тих хто рухається на візках. За можливості зазначайте висоту бордюру за допомогою теґу height=*. У бордюра, так само як і пудпірної стінки, – праворуч, за напрямком лінії в ОСМ, знаходиться низ зовнішньої стінки, ліворуч – верх.
barrier log node way Використовуйте цей теґ, коли прохід закритий поваленим стовбуром дерева. На ньому можни посидіти та перепочити. Цей бар’єр є непрохідним для велосипедистів, але його можна подолати, перетягнувши велосипед через нього.
barrier rope node way Гнучкий бар’єр, виготовлений з волокон, скручених або плетених між собою для поліпшення міцності. Як бар’єр він часто є символічним, ніж насправді фізично перешкоджає доступу пішоходів.
barrier tank_trap nodeway Статичні протитанкові перешкоди різні форми, напрклад, протитанкові їжаки. (barrier=tank_trap; tank_trap=czech_hedgehog).
barrier tyres node way Бар’єр, виготовлений із шин, складених одна на одну, зазвичай зустрічається на автогоночних трасах.
barrier delineators way A barrier made of plastic/rubber posts, common on one-way two-lane roads where overtaking is prohibited, or on busy roads to prevent forbidden turns or parking along the curb.
barrier user defined node way area All commonly used values according to Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here. Редагувати український шаблон.



Межі та кордони

Вживається для позначення кордонів та меж, адміністративного підпорядкування. Дивіться сторінку Boundaries для ознайомлення з принципами мапінгу.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія

Типи меж (кордонів)

boundary aboriginal_lands arearelation Використовується для позначення офіційних меж закріплених за аборигенними, корінними народами.
boundary administrative area Адміністративні межі (кордони). Поділ держави на території/юрисдикції для керування ними державними органами влади. Адміністративні межі мають широкий діапазон, від державних кордонів до меж найменших адміністративних одиниць, які існують в кожній окремій державі, із зазначенням їх місця в адміністративній ієрархії за допомогою теґу admin_level=*.
boundary border_zone arearelation A border zone is an area near the border where special restrictions on movement apply. Usually a permit is required for visiting.
boundary

census

arearelation A census-designated boundary delineating a statistical area, not necessarily observable on the ground.
boundary forest arearelation A delimited forest is a land which is predominantly wooded and which is, for this reason, given defined boundaries. It may cover different tree stands, non-wooded areas, highways… but all the area within the boundaries are considered and managed as a single forest.
boundary forest_compartment arearelation A forest compartment is a numbered sub-division within a delimited forest, physically materialized with visible, typically cleared, boundaries.
boundary hazard area Небезпечна територія, потенційно небезпечна для здоров’я, життя, майна та іншого.
boundary health arearelation Health division boundaries. Some mappers use health_level=* instead of admin_level=* to specify level in the health system hierarchy.
boundary historic arearelation A historic administrative boundary (use judiciously).
boundary local_authority relation Describes the territory of a local authority.
boundary low_emission_zone arearelation A geographically defined area which seeks to restrict or deter access by certain polluting vehicles with the aim of improving the air quality.
boundary maritime area Морські кордони, які не є адміністративними кордонами: Нормальна вихідна лінія, Прилегла зона та Виключна економічна зона (EEZ).
boundary marker node Граничний маркер, прикордонний маркер, граничний камінь або прикордонний камінь являє собою чіткий фізичний маркер, який визначає початок кордону землі або зміну кордону, особливо зміну в напрямку кордону. Дивіться також historic=boundary_stone
boundary national_park area Теґ для позначення меж національних парків, заповідників, резервацій. Дивіться також boundary=protected_area.
boundary place wayrelation boundary=place is commonly used to map the boundaries of a place=*, when these boundaries can be defined but these are not administrative boundaries.
boundary political area Межі виборчих округів.
boundary postal_code relation Межа дії поштового індексу (території, яку обслуговує окремий поштове відділення).
boundary protected_area area Заповідні території — національні заповідники, місця культурної спадщини, незайманої природи, ендемічних середовищ.
boundary religious_administration relation A religious administration boundary, eg. of a catholic diocese or parish. Use religion=* and denomination=* to specify the church to which the boundary applies. Some mappers use religious_level=* instead of admin_level=* to specify level in the church hierarchy.
boundary special_economic_zone area Спеціальні економічні зони, там де урядом декларуються особливі умови ведення бізнесу та ділової активності.
boundary [[ Too many Data Items entities accessed. | statistical ]] area relation An official boundary recognised by government for statistical purposes.
boundary disputed area relation Кордони, що до яких існують певні територіальні суперечки, коли дві чи більше країн заявляють свої права на певну територію (будьте обачними). Дивіться також Disputed territories.
boundary timezone relation Boundaries of time zone
boundary Визначається користувачем node way Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

Додаткові теґи

admin_level Число area Теґ, який використовується для зазначення місця в ієрархії адміністративно поділу, використовується тільки разом з boundary=administrative. Значення теґу знаходяться в діапазоні від 1 до 10, де 1 – найвищий щабель, 10 – найнижчий, окрім Болівії, Німеччини, Мозамбіку, Нідерландів, Філіппін, Польщі, Туркменістану, Венесуели у яких найнижче значення – 11.
health_level (number) arearelation Used by some mappers instead of admin_level=* in conjunction with boundary=health and is usually in the range 1 to 10.
postal_code_level (number) relation Used by some mappers instead of admin_level=* in conjunction with boundary=postal_code and is usually in the range 1 to 10.
religious_level (number) relation Used by some mappers instead of admin_level=* in conjunction with boundary=religious_administration and is usually in the range 1 to 10.
border_type * way area Теґ використовується у випадках, коли застосування admin_level=* є недостатнім для розмежування одного типу меж від інших. Використовується кількома різними способами, наприклад в позначенні типів морських меж.
start_date (date) area Вказує початок дії, може бути корисним, якщо зміни відбулись не так давно (або наберуть чинності найближчим часом).

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here. Редагувати український шаблон.



Будівлі

Ці теґи використовуються для ідентифікації окремих будівель чи груп поєднаних будівель. Дивись Будівлі, щоб отримати більш докладну інформацію про цей теґ, а також man_made=* – для теґування інших споруд. Теґ building=* призначено для додавання опису будівлі, для позначення об’єктів, що розташовуються всередині (музей, відділок поліції, ратуша) використовується група теґів на кшталт amenity=*, tourism=*, shop=*, та інші.

Наприклад, позначення будівлі теґом building=supermarket не означає, що там дійсно розташовується магазин, він лише говорить про те що будівля має типову для супермаркетів будову. Для позначення самого магазину треба додавати теґ shop=supermarket. З іншого боку теґи shop=*/amenity=* прямо не вказують на властивості будівлі і на те, що позначений об’єкт є будівлею, для цього потрібно використовувати теґ building=*.

Ключ Значення Пояснення Фотографія

Житло

building apartments Великий дім з квартирами/апартаментами. Іноді з магазинами на першому поверсі.
building barracks Будинки, побудовані для розміщення військовослужбовців або робітників.
building bungalow Одноповерховий окремий будиночок, Дача.
building cabin Халабуда – невелика убога житлова будівля, злиденна хата, примітивне житло людини або будова для тварин, зазвичай у сільський місцевості.
building detached Окремий будинок, окремо розташований житловий будинок, в якому зазвичай мешкає одна сім’я.
building annexe An annexe is a small self contained apartments, collages, or small residential building on the same property as the main residential unit.
building dormitory Гуртожиток, будівля призначена для спільного проживання студентів коледжів/університетів. У випадку застосування теґів building=residential та residential=university, інформація про те що житло призначене для студентів втрачається, це можуть бути квартири викладачів натомість.
building farm Житловий будинок на фермі (дім де живе фермер із сім’єю). Сільськогосподарські споруди на фермі, комори та інші споруди дивись building=farm_auxiliary, building=barn, …. Якщо у вашій місцевості дім фермера виглядає як звичайне помешкання ви можете позначати його натомість теґом building=house. Див теґ landuse=farmyard для позначення сільгосп угідь.
building ger Постійна або сезонна кругла юрта або гер, що використовуються як житло.
building hotel Будівля, що має окремі кімнати, доступні для ночівлі та проживання – готель. Як правило, використовується у поєднанні з позначенням території, що належить готельному комплексу теґом tourism=hotel.
building house Будівля, в якій знаходиться одне домогосподарство (проживає сім’я або група осіб, що спільно користуються зручностями помешкання, наприклад кухнею, вітальнею та таке інше). Будівля, яка розділена на дві чи більше окремих домоволодіння, які стоять стіна до стіни, що дотичні не менше ніж у двох точках мають позначатись як таунхауси (building=terrace).
building houseboat Човен, який використовується як житло.
building residential Загальний теґ для позначення житлових приміщень. За наявності додаткових характеристик зважте на застосування значень 'apartments', 'terrace', 'house', 'detached' або 'semidetached_house' натомість що є більш конкретними у порівняні з цим.
building semidetached_house Житловий будинок розділений на два домогосподарства, що мають спільну стіну, але окремі входи та інші зручності; у Північній Америці називається дуплекс (duplex).
building static_caravan Пересувний дім (дім на колесах), який переважно знаходиться на одному місці.
building stilt_house Будівля, піднята на палях над поверхнею ґрунту або водойми
building terrace Ряд житлових будинків, що стоять стіна до стіни, окреслені загальним контуром, які мають окремі входи та зручності – таунхауси. Зважте на можливість перетворення спільно контуру на дотичні контури окремих домогосподарств позначених теґом building=house
building tree_house Житло, часто у вигляді маленької хатки, іноді схоже на кімнату або невелику квартиру. Побудоване на стовпах дерев або на гілках дерев. Будинок на дереві не контактує з землею. Доступ здійснюється через сходи або мости.
building trullo A stone hut with a conical roof.

Комерційні будівлі

building commercial Будівлі в яких відбуваються події комерційного характеру, не обов’язково офісна будівля. Зважте на додавання теґу landuse=commercial, якщо прилегла територія також використовується для тих самих цілей. Якщо будівля переважно використовується для роздрібної торгівлі зважте на використання значення 'retail'.
building industrial Будівлі, які використовуються для промислового виробництва та тому подібне. Для позначення промислових зон, в яких знаходяться промислові споруди, використовується теґ landuse=industrial та теґ man_made=works для опису основної активності.
building kiosk Кіоск, невеличка, як правило однокімнатна споруда, для надання послуг роздрібної торгівлі.
building office Офісна будівля. Зважте на застосування теґу office=* для опису бізнесів, які розташовуються в офісних приміщеннях, якщо таке можливо. Зважте на позначення дотичної території теґом landuse=commercial за можливості. Надавайте перевагу значенню 'retail', якщо в будівлі знаходяться переважно роздрібні торгові точки.
building retail Будівлі, які переважно використовуються для продажу товарів в роздріб; використовується разом з теґом shop=* для визначення товарів та послуг або з теґом amenity=* (бари, кафе, ресторани та інше). Зважте на позначення дотичної території теґом landuse=retail, за можливості.
building supermarket Будівлі в яких знаходяться великі магазини із самообслуговуванням.
building warehouse Будівля, головним чином призначена для зберігання або товарів або як частина системи розподілу – склад.

Культові будівлі

building religious Будівля, пов’язана з релігією без зазначення її функціоналу. Віддайте перевагу більш конкретним значенням, якщо це можливо.
building cathedral Будівля собору. Теґ використовується у поєднанні з теґами amenity=place_of_worship, religion=*, denomination=* та landuse=religious для позначення території.
building chapel Будівля каплиці. Теґ використовується у поєднанні з теґами amenity=place_of_worship, religion=*, denomination=* та landuse=religious для позначення території.
building church Будівля церкви (культової споруди). Теґ використовується у поєднанні з теґами amenity=place_of_worship, religion=*, denomination=* та landuse=religious для позначення території.
building kingdom_hall Будівля збудована як Зал Царства Свідків Єгови, часто використовується у поєднанні з amenity=place_of_worship, religion=christian, denomination=jehovahs_witness та landuse=religious для позначення території.
building monastery Будівля монастиря монастир. Як правило, монастирі складаються із кількох окремих споруд, кожна з яких має власне призначення. Для позначення діючих монастирів (братств/сестринств) використовується теґ amenity=monastery; для позначення територій колишніх монастирів – historic=monastery.
building mosque Будівля мечеті. Теґ використовується у поєднанні з теґами amenity=place_of_worship, religion=*, denomination=* та landuse=religious для позначення території.
building presbytery Будівля пресвітерії, де священик працює та мешкає.
building shrine Будівля раки (святилище). Теґ використовується у поєднанні з теґами amenity=place_of_worship, religion=*, denomination=* та landuse=religious для позначення території. Невеличкі споруди позначаються теґом historic=wayside_shrine.
building synagogue Будівля синагоги. Теґ використовується у поєднанні з теґами amenity=place_of_worship, religion=*, denomination=* та landuse=religious для позначення території.
building temple Будівля храму. Теґ використовується у поєднанні з теґами amenity=place_of_worship, religion=*, denomination=* та landuse=religious для позначення території.

Громадські будівлі та зручності

building bakehouse Будівля пекарні (напр. для випікання хлібу). Часто використовується у поєднанні з іншими точками, які позначено теґами amenity=baking_oven та oven=wood_fired.
building bridge Будівля, яка використовується також як міст. Для позначення замкових воріт використовуйте building=gatehouse. Див також bridge=yes та highway=*. Не використовуйте цей теґ для позначення мостів (їх контурів). Для таких цілей використовується man_made=bridge.
building civic Загальний теґ для позначення будівель в яких розташовуються громадські установи, наприклад: amenity=community_centre, amenity=library, amenity=toilets, leisure=sports_centre, leisure=swimming_pool, amenity=townhall та інше. Використовуйте теґи amenity=* або leisure=* для зазначення додаткової інформації. Див building=public та інші більш конкретні теґи, наприклад, building=library.
building college Будівля коледжу, училища. Територія коледжу позначається теґом amenity=college.
building fire_station Будівля пожежної станції, місце зберігання обладнання для гасіння пожеж та перебування пожежників. Для позначення теріторії пожежної станції використовується теґ amenity=fire_station.
building government Будівлі державних установ та місцевих органів влади, включаючи муніципалітети, міністерства, місцеві представництва державних органів влади, будівлі місцевих законодавчих органів влади та судочинства.
building gatehouse Сторожові ворота, замкові ворота крізь які проходить дорога, що веде у місто чи поселення.
building hospital Будівля лікарні. Для позначення території лікарні використовується теґ amenity=hospital.
building kindergarten Будівля дитячого садочка. Якщо на території є інші будівлі, наприклад спортивна зала, майстерня та інше, їх треба позначати відповідним чином. Теріторія дитячого садочка позначається теґом amenity=kindergarten.
building museum Будівля музею.
building public Будівлі зведені для доступу широкого загалу (ратуші, поліцейські відділки, суди, міськради, чи міськвиконкоми та інше).
building school Будівля школи. Якщо на території є інші будівлі, наприклад спортивна зала, майстерня та інше, їх треба позначати відповідним чином. Теріторія школи позначається теґом amenity=school.
building toilets Громадська вбиральня (туалет).
building train_station Будівля залізничної станції, як діючої так і такої, що на поточний час використовується за іншим призначенням.
building transportation Будівля пов’язана з громадським транспортом. Краще замапити її більш конкретним значенням, наприклад, public_transport=station. Зауважте, що для залізничних станцій є свій теґ – building=train_station.
building university Будівля університету. Територія університету позначається теґом amenity=university.

Сільськогосподарські та промислові будівлі

building barn Комора (амбар) – сільськогосподарська будівля, що використовується для зберігання та як крите робоче місце.
building conservatory Будівля чи кімната зі скляними або іншим прозорим покриттям та стінами, що використовується як критий сад чи солярій (зимовий сад).
building cowshed Корівник – будівля для розміщення корів, зазвичай зустрічається на фермах.
building farm_auxiliary Допоміжні будівлі на фермі, які не є житлом (використовуйте 'farm' або 'house' для фермерського будинку).
building greenhouse Теплиці для вирощування рослин. Використовуйте landuse=greenhouse_horticulture для позначення територій на яких розміщуються теплиці.
building slurry_tank Кругла будівля, побудована для накопичення рідкої суміші, головним чином екскрементів тварин.
building stable Стайня – будівля для утримання коней.
building sty Свинарник — одиночна споруда для розмноження, вирощування та відгодівлі свиней.
building livestock Споруда для тримання свійських тварин чи птиці (окрім корів, коней та свиней).

Спортивні споруди

building grandstand Трибуна, як правило, крита, що забезпечує кращий вид для глядачів на іподромах або спортивних майданчиках.
building pavilion Спортивний павільйон, як правило, з роздягальнями, місцями для зберігання речей та, можливо, приміщенням для проведення змагань та заходів. Уникайте використання цього терміну для інших споруд, які архітектори називають павільйонами (Див Павільйон).
building riding_hall Манеж – будівля для їзди верхи.
building sports_hall Будівля спортивної зали.
building sports_centre A building that was built as a sports centre.
building stadium Будівля стадіону, включаючи будівлі, які сьогодні занедбані та використовуються для інших цілей.

Будівлі призначені для зберігання

building allotment_house A small outbuilding for short visits in a allotment garden.
building boathouse A boathouse is a building used for the storage of boats.
building hangar Ангар – споруда, що використовується для зберігання та обслуговування літаків, гвинтокрилів, космічних апаратів. За потреби додавайте теґ aeroway=hangar.
building hut Невеликий примітивний будиночок, лісова/гірська сторожка. Зверніть увагу на інше значення – Комора, для позначення якої використовується теґ building=shed.
building shed Сарай – це проста одноповерхова споруда на задньому дворі, що використовується для зберігання, хобі чи як майстерня.

Будівлі призначені для автівок

building carport Навіс для автомобілів – крита конструкція, яка використовується для забезпечення обмеженого захисту транспортних засобів, в першу чергу автомобілів, від опадів та сонячних променів. На відміну від більшості конструкцій навіс для автомобілів не має чотирьох стін, а зазвичай має одну або дві.
building garage Гараж – будівля призначена для зберігання одного чи більше механічних транспортних засобів (автівок, мотоциклів і таке інше). Див building=garages для позначення великих будівель, які містять кілька гаражів. Для авіаційної техніки – building=hangar.
building garages Будівля, що складається з ряду окремих гаражів різних власників/орендарів. Дивись також building=garage.
building parking Споруда спеціально побудована для паркування автомобілів.

Технічні споруди

building digester Біореактор для виробництва горючого біогазу з біомаси.
building service Службова будівля зазвичай являє собою невелику будівлю з певними механізмами (наприклад, насосами або трансформаторами).
building tech_cab Small prefabricated cabin structures for the air-conditioned accommodation of different technology.
building transformer_tower Трансформаторна вежа – характерна висока будівля, що включає розподільний трансформатор і сконструйована для безпосереднього підключення до повітряної лінії електропередачі середньої напруги. Досить часто лінію електропередач з тих пір перенесено під землею, але будівля все ще може служити підстанцією. Якщо будівля все ще використовується як підстанція, її слід додатково позначити як power=substation + substation=minor_distribution.
building water_tower Водонапірна вежа
building storage_tank Резервуари для зберігання рідини
building silo Силос — споруда для зберігання сипучих матеріалів

Інші будівлі

building beach_hut Невелика, зазвичай дерев’яна, часто яскраво забарвлена споруда або притулок над відміткою припливу на популярних пляжах.
building bunker Військова споруда, створена, щоб протистояти потужному вогню ворога. Використовується разом із military=bunker.
building castle Споруда зведена як замок. Можна додатково уточнити за допомогою historic=castle + castle_type=*.
building construction Теґ використовується для позначення будівель, що споруджуються або реконструюються. Використовуйте construction=* для зазначення типу споруджуваної будівлі.
building container Контейнер, що використовується для постійного проживання. Не додавайте контейнери, що перебувають в тому чи іншому місці тимчасово, наприклад, ті що використовуються для перевезення та доставки вантажів.
building guardhouse Poste de garde.
building military Будівля військового призначення. Див додатково military=*.
building outbuilding A less important building near to and on the same piece of land as a larger building.
building pagoda A building constructed as a pagoda.
building quonset_hut A lightweight prefabricated structure in the shape of a semicircle.
building roof Дах, навіс відкритий зі всіх боків, наприклад дах над заправками, зупинками громадського транспорту, …
building ruins Часто використовується для будівель, які покинуті та знаходяться в поганому стані. Однак інші вважають, що це використання неправильне, і теґ має використовуватися лише для будівель, побудованих як фальшиві руїни (наприклад, фіктивні руїни в англійському ландшафтному саду). Дивіться також lifecycle tagging.
building ship A decommissioned ship/submarine which stays in one place.
building tent Використовується для позначення стаціонарних наметів. Не потрібно додавати тимчасові намети.
building tower Будівля – вежа
building triumphal_arch A free-standing monumental structure in the shape of an archway with one or more arched passageways.
building windmill A building constructed as a traditional windmill, historically used to mill grain with wind power.
building yes Використовуйте якщо ви не можете визначити призначення/тип будинку.
building Визначається користувачем Усі часто застосовувані значення відповідно до Taginfo

Додаткові параметри

Ключ Значення Елемент Пояснення Фотографія
building:architecture <architectural style> node area Architectural style of a building
building:colour <RGB hex triplet> | <W3C colour name> area Indicates colour of the building
building:fireproof yes | no node area Інформація про вогнестійкість.
building:flats число node area Кількість житлових одиниць (квартир, апартаментів) у багатоквартирному будинку (building=apartments), житловому будинку (building=residential), домі (building=house, building=detached) та подібному.
building:levels число node area Кількість поверхів, докладніше дивись схему теґування Simple 3D buildings.
building:material <material type> area Outer material for the building façade
building:min_level число area Мінімальна кількість поверхів в середині будівлі, докладніше дивись схему теґування Simple 3D buildings.
building:part As building area To mark a part of a building, which has attributes, different from such ones at other parts
building:soft_storey yes | no | reinforced node area Будівля, у якої будь-який рівень значно гнучкіший (менш жорсткий), ніж той, що знаходиться над або під ним.
construction_date <date> node area The (approximated) date when the building was finished.
entrance yes | main | exit | service | emergency node Теґ для позначення входу до будинку. Використовується замість застарілого building=entrance.
height число node area Висота будівлі в метрах.
max_level <number> area Maximum indoor level (floor) in the building as used in the Simple Indoor Tagging scheme
min_level <number> area Minimum indoor level (floor) in the building as used in the Simple Indoor Tagging scheme
non_existent_levels число area Номери поверхів в середині будівлі, які не використовуються, докладніше дивись схему теґування Simple 3D buildings.
start_date дата node area Дата (приблизна) завершення будівництва.

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here. Редагувати український шаблон.


Майстерні та ремісництво

Ця категорія включає різноманітні ремісничі цехи та майстерні – професійні заклади, що займаються індивідуальними замовленнями або штучним виробництвом, власноручною обробкою, пристосуванням, налагодженням та ремонтом. Дивіться також Crafts.

Ключ Значення Пояснення Позначка на мапі Фотографія
craft agricultural_engines Майстерня сільськогосподарської техніки — конструювання, збирання механізмів для потреб сільського господарства.
craft atelier A place where visual artists work
craft bag_repair A place where bags/luggage are repaired.
craft bakery Пекарня.
craft basket_maker Майстерня, що плете кошики, зазвичай, з берести або вербової лози.
craft beekeeper Пасічник, бджоляр — фахівець, що розводить бджіл. Пасіка (місце знаходження вуликів) позначається landuse=apiary або man_made=apiary.
craft blacksmith Коваль (кузня) — майстер, що куванням обробляє метал: виготовляє металеві підкови, інструменти.
craft boatbuilder Човняр, суднобудівник — майстерня з конструювання, збирання човнів.
craft bookbinder Палітурник — майстер, який оправляє книги в палітурки, робить підшивки сторінок.
craft brewery Броварня — місце де варять пиво.
craft builder Будівельник.
craft cabinet_maker A person who makes fine wooden furniture.
craft candlemaker A person who makes candles or a manufactory where candles were made.
craft carpenter Столяр — фахівець, що займається обробкою (тоншою, ніж при теслярських роботах) дерева і виготовленням виробів із нього.
craft carpet_layer Килимар — майстер, що настилає килимове покриття на підлогу.
craft caterer Постачальник провізії — професійна організація, що обслуговує бенкети, весілля, тобто організовує виїзне харчування на замовлення.
craft chimney_sweeper Сажотрус — майстер, що очищає від сажі димарі, димоходи.
craft clockmaker Годинникар — майстер, який виготовляє і/або ремонтує всілякі годинники, окрім наручних.

Дивіться також craft=watchmaker для годинникаря по ремонту наручних годинників.

craft confectionery Кондитер, цукерник — майстер, що виготовляє кондитерські вироби, морозиво, солодощі, ласощі.
craft distillery Дистиляційна, місце перегонки та очищення рідини (переважно спиртових рідин)
craft door_construction A workplace of someone constructing doors.
craft dressmaker Ательє, де шиють одяг на замовлення, а також надають послуги з ремонту одягу та його підгонці на фігуру замовника.
craft electrician Електрик — фахівець з електротехніки. Займається переважно прокладанням та обслуговуванням електричних мереж, їх з’єднань у будівлях, стаціонарних спорудах тощо.
craft floorer Настилач підлоги — майстерня (тесляра) з виготовлення та ремонту підлоги у будівлях.

Дивіться також craft=parquet_layer, craft=carpet_layer, craft=tiler.

craft gardener Садівник, ландшафтний дизайнер — фахівець із садівництва, особа, що вирощує та доглядає садові рослини.
craft glaziery Скляр (вітражна майстерня) — майстер, який склить вікна, вставляє скло у вікна. Тут можна вибрати, порізати, замовити встановлення, замінити, вийняти скло для побутових, комерційних та мистецьких потреб.
craft handicraft Народний ремісник, майстер декоративно-ужиткового мистецтва.
craft hvac Інженер кліматичних систем — фахівець з опалення, вентиляції та кондиціювання повітря в приміщеннях.
craft insulation Ізолювальник — фахівець з термічної ізоляції будівель.
craft jeweller Ювелір — майстер, що виготовляє, лагодить художні вироби, прикраси з коштовних металів і каміння.
craft joiner An artisan who builds things by joining pieces of wood, particularly furniture or ornamental work.
craft key_cutter Cлюсар-ключар — майстер, що виготовляє дублікати ключів.
craft locksmith Слюсар по замках — майстер, що виготовляє та ремонтує замки, рідше ключі, а в деяких випадках так само надає послуги аварійного відчинення сейфів, дверних замків.
craft metal_construction Майстерня металоконструкцій — цех, що виготовляє різноманітні споруди складної будови з металу: ворота, решітки, паркани, поручні тощо.
craft optician Оптик — фахівець, що підбирає та виготовляє оптичні лінзи, окуляри тощо.
craft painter Маляр, фарбувальник — майстер, що займається фарбуванням будівель, стін приміщень і т. ін.
craft parquet_layer Паркетник — майстер, який виготовляє і настилає паркет.
craft photographer Фотограф — майстер створення зображень за допомогою фотокамери.
craft photographic_laboratory Фотолабораторія — майстерня друку фотографій з плівки, цифрових носіїв на папір, рідше на об'ємні сувенірні товари.
craft piano_tuner Настроювач піаніно або технік. Професіонал, що налаштовує та настроює піаніно. Більшість з них усувають прості проблеми, а деякі можуть полагодити ціле піаніно.
craft plasterer Штукатур (тинькар) — будівельний майстер, що покриває поверхню стін, стелі шаром штукатурки.
craft plumber Сантехнік, водопровідник — майстер, що займається влаштуванням і лагодженням водопроводу, каналізації та іншого сантехнічного приладдя.
craft pottery Гончар — майстер, який виготовляє посуд та інші вироби з глини, кераміки.
craft rigger Такелажник, складальник, кранівник — майстер, що виконує різні такелажні роботи за допомогою механізмів, пристроїв з тросами й ланцюгами, якими підіймають великі вантажі.
craft roofer Покрівельник — майстер, який облаштовує дах та криє покрівлі.
craft saddler Сідельник, лимар — майстер, який виготовляє сідла, ремінну збрую (для коней).
craft sailmaker Вітрильник — майстер з виготовлення (пошиття) вітрил для водних суден.
craft sawmill Лісопилка — виробничий цех для поздовжнього розпилювання сукупністю пил круглих лісоматеріалів і брусів на пиломатеріали потрібних розмірів і якості.
craft scaffolder Риштувальник — майстерня з виготовлення тимчасових дерев'яних або трубчастих конструкцій, що встановлюються біля стін споруди під час її відбудови, ремонту, реставрації і т. ін.
craft sculptor Скульптор — ремісник, митець, твори якого мають об'ємну або рельєфну форму і виконуються способом витісування, виливання, різьблення, ліплення тощо з твердих чи пластичних матеріалів (каменю, металу, дерева, глини і т. ін.).
craft shoemaker Швець — майстер, що шиє і лагодить взуття.
craft stand_builder Майстер-виробник яток, торговельних наметів, павільйонів, лотків — торговельних споруд для ярмарків.
craft stonemason Каменяр — майстер, що обтісує каміння для надання йому правильної форми.
craft stove_fitter A workplace/office of a person/company who designs and builds stoves/tiled stoves.
craft sun_protection Майстерня сонцезахисних засобів — виробництво, ремонт, збирання різноманітних тентів, навісів, віконниць, заслінок для захисту від сонячних променів.
craft tailor Кравець — фахівець із пошиття, ремонту лише чоловічого одягу.
craft tiler Облицювальник, плиточник — спеціаліст з облицювання стін, підлоги плиткою, кахлем.
craft tinsmith Лудильник, бляхар — майстер, що виготовляє різні бляшані вироби, рідше з листової білої жерсті, важких кольорових металів.
craft turner Токар по метали чи дереву.
craft upholsterer Оббивальник меблів, драпірувальник — майстер, що виготовляє або (частіше) лагодить м’які меблі: перетягує тканину, тасьму, замінює пружини тощо.
craft watchmaker Годинникар малих годинників — майстер, який ремонтує та/або виготовляє (трапляється рідше) виключно наручні годинники.
craft window_construction Вікняр — майстер, який виготовляє рами для вікон.
craft winery Винороб — майстер, що виготовляє вино.
craft Визначається користувачем Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.


Аварійно-рятувальні служби та засоби

Наступні теґи використовуються для позначення Аварійно-рятувальні служб, що можуть стати в пригоді у випадку надзвичайної ситуації або загрози життю. Докладніше про мапінг таких об’єктів дивіться – Emergency.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія

Швидка медична допомога

emergency ambulance_station node area Станція швидкої допомоги - це споруда чи територія, відведена для зберігання автомобілів швидкої допомоги, медичного обладнання, засобів індивідуального захисту та інших медичних засобів.
emergency defibrillator node Автоматичний зовнішній дефібрилятор — переносний електронний пристрій з електродами зовнішнього прикладання, що використовується для автодіагностики серцевих аритмій та проведення невідкладної дефібриляції. Застарілі теґи: emergency=aed або medical=aed.

Пожежники

emergency fire_extinguisher node Вогнегасник – це активний пристрій протипожежного захисту, який використовується для гасіння або контролю невеликих пожеж, часто в надзвичайних ситуаціях.
emergency fire_flapper node Пожежна ляпавка (дослівно) – спеціальний засіб у Норвегії для придушення невеликої пожежі в лісі, галявині.
emergency fire_hose node Пожежний рукав – це рукав високого тиску, який використовується для підведення води або інших антипіренів (наприклад, піни) до вогню для його гасіння.
emergency fire_hydrant node Пожежний гідрант є активним заходом протипожежного захисту та джерелом води, що забезпечується у більшості міських, приміських та сільських районів комунальною водою чи іншим джерелом води, що дозволяє пожежникам приєднатись до системи комунального водопостачання для сприяння гасінню пожежі.
emergency water_tank node Ємність-накопичувач води для гасіння пожежі.
emergency fire_water_pond node area relation Штучний або природний ставок з водою для гасіння пожеж.
emergency suction_point node Водозабір води з річки або інших місць гасіння пожеж.

Рятувальники на воді

emergency lifeguard_base node area База розміщення рятувальних машин, обладнання та центр зв’язку
emergency lifeguard_tower node area Вежа, яка використовується рятувальником для спостереження та нагляду за плавцями з метою запобігання утоплення та інших небезпек.
emergency lifeguard_platform node area Платформа, яку використовує рятувальник для спостереження.
emergency lifeguard_place node Місце, де чергує рятувальник, але без будь-якої споруди (вежі або платформи).
emergency life_ring node Рятувальний круг.

Інше

emergency assembly_point node area Точка збору — місце для зустрічі групи людей в разі небезпеки.
emergency access_point node Знак із номером, який можна використати для визначення вашого поточного положення у випадку надзвичайної ситуації або як пункт збору аварійних служб.
emergency phone node Телефон для виклику аварійно-рятувальних служб.
emergency ses_station node area Національна служба порятунку (Австралія) — надає невідкладну допомогу при надзвичайних ситуаціях.
emergency siren node Сирена – засіб, здатний видавати гучні звуки, щоб попередити людей на випадок надзвичайних ситуацій. Найсучасніший випадок використання в цивільній обороні: попередження про "повітряний наліт" або сирена попередження про наближення торнадо.
emergency Визначається користувачем node area Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo
This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.



Геологія

Теґи, що описують геологічні особливості території. Для ознайомлення з принципами теґування дивіться сторінку – Geological.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія
geological moraine node area Морена — відклад із глини, піску та відламків гірських порід (валунів, гравію), що утворюється внаслідок руху льодовиків.
geological outcrop node area Відслонення — місце, де гірські породи або поверхневі відкладення стали місцево оголеними і є безпосередньо доступними для аналізу.
geological palaeontological_site node area Палеонтологічні поклади — це місце (або група фізичних об’єктів), в яких збереглися залишки давніх форм життя. Територія де проводяться дослідження форм життя, що існували в доісторичні часи, представлені скам’янілостями рослин, тварин та інших організмів, що вивчаються палеонтологією.
geological Визначається користувачем node area Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.



Шляхи (highway=*)

Використовується для опису доріг та стежок. Дивись статті Дороги для отримання докладного керівництва щодо нанесення та позначення доріг та Обмеження для деталей щодо зазначення обмежень доступу в залежності від виду транспорту, часу доби, дати, розміру або ваги транспортного засобу, пункту призначення тощо.

Важливо: у порядку виключення з нижченаведених правил, поза межами міста для офіційно класифікованих автошляхів (Т-##-##, О-###### тощо) можна можна змінити статус дороги на ±1 рівень, якщо дорога традиційно набагато важливіша ніж ті, що знаходяться поряд та має той самий клас.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія

Автошляхи

Основні теґи для дорожньої мережі, від важливіших до менш важливих

highway motorway way Автомагістраль, важлива автомобільна дорога з обмеженим доступом, що має центральний бар’єр та/або розподільну смугу та зазвичай має хоча б дві смуги руху в кожен бік та аварійну смугу. В Україні відповідає автомагістралям (дорогам позначеним знаком ) класу trunk.
highway trunk way Найважливіші дороги у дорожній мережі країни, які не є motorway. (Напрямки руху не обов’язково фізично відділені.) В Україні відповідає дорогам міжнародного значення: M-## (E ###).
  • Cat and Fiddle Road, England
    Cat and Fiddle Road, England
highway primary way Наступні за значенням дороги в дорожній мережі країни. (Часто з’єднують великі міста.) В Україні відповідають автомобільним дорогам національного та регіонального значення: Н-## та Р-##.
  • Hunsrückhöhenstraße, Kappel, Germany
    Hunsrückhöhenstraße, Kappel, Germany
  • Tanami Road, Australia
    Tanami Road, Australia
highway secondary way Наступні за значенням дороги в дорожній мережі країни. (Часто з’єднують невеликі міста та селища.) В Україні відповідають автомобільним дорогам територіального значення: Т-##-##.
  • L134, Meyenburg, Schwanewede, Germany
    L134, Meyenburg, Schwanewede, Germany
  • Vatnsnesvegur, Iceland
    Vatnsnesvegur, Iceland
highway tertiary way Наступні за значенням дороги в дорожній мережі країни. В Україні відповідають дорогам областного значення О-######, що з’єднують великі села.
  • Bergedorfer Straße, Worpswede, Germany
    Bergedorfer Straße, Worpswede, Germany
  • Canol Road, Yukon, Canada
    Canol Road, Yukon, Canada
highway unclassified way Найменш важливі транзитні дороги в дорожній мережі країни, тобто дороги класифікації нижчої ніж tertiary, але які мають призначення відмінне від доступу до житлових помешкань. В Україні відповідають дорогам районного значення (С-######) та некласифікованим дорогам.

Не треба використовувати цей теґ у разі, якщо статус дороги невідомий та потребує уточнення. Для цього треба застосовувати highway=road.
Слово unclassified (некласифікований) лишилось, як історичний артефакт від позначення дорожньої мережі Великобританії і не означає, що класифікація невідома.

  • Sentiero 00, Cantagallo, Tuscany, Italy
    Sentiero 00, Cantagallo, Tuscany, Italy
  • Kuskealleen, Vordingborg, Denmark
    Kuskealleen, Vordingborg, Denmark
highway residential way Дороги, які призначені для доступу до житлових помешкань. В Україні відповідає звичайним вулицям/провулкам, з переважно житловими будинками вздовж них, транзитний рух по яким припустимий, але не бажаний.
  • Main Street, Elko, Nevada, USA
    Main Street, Elko, Nevada, USA

З’єднувальні дороги

highway motorway_link way З’їзди з дороги класу motorway на дорогу класу motorway або нижчого класу. Зазвичай має ті самі обмеження, що і motorway.
A5 exit link to A672, Darmstadt, Germany
A5 exit link to A672, Darmstadt, Germany
highway trunk_link way З’їзди з дороги класу trunk на дорогу класу trunk або нижчого класу.
A7 / OAL23 interchange, Nesselwang, Germany
A7 / OAL23 interchange, Nesselwang, Germany
highway primary_link way З’їзди з дороги класу primary на дорогу класу primary або нижчого класу.
B20 exit and entrance to Brunn, Fridolfing, Germany
B20 exit and entrance to Brunn, Fridolfing, Germany
highway secondary_link way З’їзди з дороги класу secondary на дорогу класу secondary або нижчого класу.
highway tertiary_link way З’їзди з дороги класу tertiary на дорогу класу tertiary або нижчого класу.

Спеціальні типи доріг

highway living_street way Житлова зона – вулиці, на яких пішоходи мають пріоритет пересування перед автомобілями, швидкість руху обмежена, і де діти можуть грати на вулиці. Мають той самий рівень в дорожній мережі, що і highway=residential. В Україні позначені знаком 5.31 «Житлова зона».
beginning of a living street with a paving stones surface and some trees and cars parking at the sides
beginning of a living street with a paving stones surface and some trees and cars parking at the sides
highway service way area Під’їзні дороги до, або в межах промислових ділянок (наприклад, територія заводу), бізнес-парків, СТО, АЗС, стоянок, пляжів, тощо. Може використовуватись разом з service=*, щоб зазначити спосіб використання, та з access=*, щоб зазначити, хто може їх використовувати та за яких обставин.
highway pedestrian way area Дороги тільки для пішоходів. Доступ моторизованих засобів дуже обмежений. Також використовується для позначення площ та майданів разом із area=yes.
highway track way Дороги сільськогосподарського призначення, путівці, лісові дороги, неофіційні ґрунтовки, козячі тропи. Часто без покриття і можуть бути використані лише спеціальними транспортними засобами (позашляховиками, тракторами, …). Використовуйте surface=* або tracktype=* для опису поверхні.
highway bus_guideway way Напрямна автобусна дорога – гібридний шлях зі звичайного дорожнього полотна та напрямної рейки або радіо-датчиків або спеціальної розмітки. Новітні експериментальні види громадського транспорту (трамвай-на-шинах, трансльор, шпурбус), що використовують цей тип шляху, в Україні не зустрічаються.
highway escape way Аварійна смуга для вантажівок та інших транспортних засобів, після затяжного спуску, щоб безпечно зупинитись в разі відмови гальм.
highway raceway way Гоночний трек для (мото)перегонів.
highway road way Дороги, класифікація яких невідома. Це тимчасовий теґ для того, щоб помічати шляхи, які треба перевірити. Як тільки тип дороги визначено, значення має бути змінено на відповідне.
highway busway way Дорога спеціально призначена для швидкісного руху автобусів.
grade-seperated section of busway outside of station
grade-seperated section of busway outside of station

Доріжки та стежки

highway footway way area Доріжки, що призначені загалом/тільки для пішоходів. Включає прогулянкові і гравійні стежки. Якщо проїзд велосипедів також дозволено, можна позначити це теґом bicycle=yes. Не повинно використовуватися для шляхів, основне використання яких невідоме. Використовуйте highway=pedestrian для пішохідних вулиць у торговельних або житлових зонах і highway=track якщо має місце використання сільськогосподарською технікою або схожими транспортними засобами.
highway bridleway way Дорога для їзди верхи. Рух пішоходів дозволяється, рух велосипедів може регулюватись місцевим законодавством. Рух автотранспорту заборонено.
highway steps way Для сходів на пішохідних доріжках. Використовуйте разом із step_count=* для зазначення кількості сходинок.
highway corridor way Для позначення коридорів всередині будівель.
highway path way Звичайна стежка. Використовуйте highway=footway якщо тут є активний пішохідний рух, highway=cycleway – для активного велосипедного руху, highway=bridleway – для руху вершників, а highway=track – для сільськогосподарської чи інщої спецтехніки.
highway via_ferrata way A via ferrata is a route equipped with fixed cables, stemples, ladders, and bridges in order to increase ease and security for climbers. These via ferrata require equipment : climbing harness, shock absorber and two short lengths of rope, but do not require a long rope as for climbing.

Якщо тротуари та переходи нанесено окремою лінією

footway sidewalk way Тротуари, що проходять зазвичай вздовж доріг residential. Використовуйте у поєднані з highway=footway або highway=path.
footway crossing way Пішохідні переходи, що з’єднують тротуари з різних боків дороги. Зазвичай позначаються розміткою, дорожніми знаками та світлофорами. Використовується у поєднані з highway=footway або highway=path. Корисною також буде інформація про наявність тактильного покриття tactile_paving=*, можливості руху для маломобільних осіб wheelchair=* та інформації про бордюри на точках початку/кінця лінії переходу kerb=*.
footway traffic_island way The way between two crossings, safespot for pedestrians, has micromapping characteristics as a detailed alternative to =*. Use in combination with highway=footway or highway=path.

Наявність тротуару зазначається на основній дорозі (Див Sidewalks)

sidewalk both | left | right | no way Зазначає, що шлях має тротуари з обох боків, з одного боку або взагалі не має тротуарів.

Якщо велодоріжка накреслена окремо (дивіться Велосипед)

highway cycleway way Велодоріжки.
Separated cycleway with traffic sign
Separated cycleway with traffic sign

Якщо велодоріжка або смуга позначені на основній дорозі (дивіться Велосипед)

cycleway lane way Велосмуга, що розмічена на основному дорожньому полотні.
cycleway opposite way Використовується на лініях із oneway=yes у випадку, якщо дозволяється велосипедний рух в обох напрямках oneway:bicycle=no (тільки у країнах, де це офіційно дозволено).
cycleway opposite_lane way Використовується на лініях із oneway=yes, що мають велосмугу, що йде у протилежному напрямку до напрямку основного потоку. Використовується разом з oneway:bicycle=no.
cycleway track way Трек – це велодоріжка відділена фізично від основного дорожнього полотна. + oneway=yes за необхідності.
cycleway opposite_track way Використовується на лініях із oneway=yes, що мають велотрек з протилежним напрямом до напряму основного потоку. Використовується разом з oneway:bicycle=no.
cycleway share_busway way Якщо велосипедистам дозволено рухатись про виділеним смгуам громадського траеспорту.
cycleway opposite_share_busway way Використовується на шляхах з oneway=yes, які мають виділену смугу для рух громадського транспорту та велосипедистів, та яка спрямована проти основного руху траспорту. Використовується разом з oneway:bicycle=no.
cycleway shared_lane way Велосипедисти ділять смугу разом із моторизованими транспортними засобами.

Busways tagged on the main roadway or lane (see Bus lanes)

busway lane way Смуга для руху маршрутних транспортних засобів (розмітка або знак №5.11 Правил дорожнього руху). Дивіться також паралельну схему позначення смуг для руху громадського транспорту (lanes:bus=* / lanes:psv=*).
busway opposite way Deprecated variant for ways with oneway=yes where buses are legally permitted to travel in both directions. Replaced by oneway:bus=no
busway opposite_lane way Deprecated variant for ways with oneway=yes that have a bus lane which go in the opposite direction to normal traffic flow (a "contraflow" bus lane). Replaced by oneway:bus=no and lanes:bus=* / lanes:psv=*) / bus:lanes=* / psv:lanes=*

Street parking tagged on the main roadway (see Street parking)

parking:left / :right / :both
(hereafter: parking:side)
lane | street_side | on_kerb | half_on_kerb | shoulder | no | separate | yes way Primary key to record parking along the street. Describes the parking position of parked vehicles in the street.
parking:sideorientation=* parallel | diagonal | perpendicular way To specify the orientation of parked vehicles if there is street parking.

Життєвий цикл (see also lifecycle prefixes)

highway proposed way Запланована до будівництва дорога. Вживайте разом з proposed=*.
highway construction way Для доріг на стадії будівництва. Вживайте разом з construction=*.
different colours

Додаткові атрибути

abutters commercial | industrial | mixed | residential | retail etc. way Дивіться сторінку Uk:Key:abutters для отримання додаткової інформації.
bicycle_road yes way Велосипедна дорога. Атрибут застосовується переважно на території Німеччини у відповідності до місцевого законодавства. Якщо житлові вулиці отримують статус велосипедної дороги, звичайно, моторні транспортні засоби все ж мають право проїзду але з обмеженнями щодо швидкості чи приналежності навколишнім мешканцям.
bus_bay both | left | right way Відгалуження на маршріті автобуса чи тролейбуса від основної дороги, для заїзду на зупинку для посадки чи висадки пасажирів.
change yes | no | not_right | not_left | only_right | only_left way Дозволяє зазначити відомості про розмітку, знаки, що дозволяют чи забороняють зміну полоси руху на дорозі з багаторядним рухом.
destination <назва місця призначення> way Місце, якого можна дістатись рухаючись по дорозі.
embankment yes | dyke way Дамба або насип на березі по якій проходить дорога, залізниця або насип вздовж каналу, що проходить через низинну або вологу місцевість.
embedded_rails yes | <type of railway> way Дорога, на якій також дозволено рух не залізничний транспорту, що має вбудовані рейки, але рейки нанесені на мапу як окремі лінії.
ford yes node way Брід. Відрізок шляху, який проходить через водний потік: струмок, річку. Транспорт має в’їжджати у воду. В широкому розумінні, це – відсутні мости на мілководних річках.
frontage_road yes way A frontage road.
ice_road yes way Шлях, прокладений по заморожених водоймах, безумовно, влітку відсутній.
incline Число % | ° | up | down node way Крутість нахилу (пагорбу) у вигляді відсотків («5%») або градусів («20°»). Позитивні значення вказують на рух вгору, а негативні – на рух вниз за напрямком шляху.
junction roundabout way closed way Кільцевий рух; автоматично передбачає односторонній рух oneway=yes, де напрям визначається послідовністю точок у лінії.
lanes число way Кількість смуг руху загального призначення, включаючи смуги руху громадського транспорту, або для інших специфічних типів транспортних засобів. В широкому розумінні, це – кількість рядів у потоці транспорту, враховуючи припарковані на узбіччі автівки, якщо вони заважають руху. Звичайна дорога має по одній смузі в кожну сторону. Розділені відбійником автошляхи мають по дві або більше смуг.
lane_markings yes | no way Specifies if a highway has painted markings to indicate the position of the lanes.
lit yes | no nodewayarea Вуличне освітлення.
maxspeed Число way Використовується для зазначення обмеження швидкості на дорозі, залізниці чи водних шляхах відповідно до встановлених правил руху.
motorroad yes | no way node Дорога для автомобілей. Додавання цього теґу підкреслює, що дорога призначена виключно для автівок, але не є motorway. Доступ мотоциклів, мопедів, велосипедів, пішоходів і тварин повністю або вкрай обмежений.
mountain_pass yes node Найвища точка гірського перевалу.
mtb:scale 0-6 way Схема класифікації стежок для гірських велосипедів (помірно пласкі пагорби та схили). Застосовується разом з highway=path або highway=track.
mtb:scale:uphill 0-5 way Схема класифікації стежок для гірських велосипедів (значні підйоми).
mtb:scale:imba 0-4 way Систему оцінювання складності велостежок IMBA слід застосовувати у велопарках. Її адаптовано для стежок гірських велосипедів зі штучними перешкодами.
mtb:description Text way Корисна інформація щодо маршруту для гірських велосипедів. Застосовується разом з highway=path або highway=track.
oneway yes | no | reversible way Дороги з одностороннім рухом.
oneway:bicycle yes | no | way Used on ways with oneway=yes where it is legally permitted to cycle in both directions.
overtaking yes | no | caution | both | forward | backward way Обгін: yes – дозволено; no – заборонено; caution – із застереженням; both – в обох напрямках; forward – дозволено лише в напрямку лінії OSM; backward – дозволено лише за напрямком, протилежним напрямку лінії OSM (теґ додається до відповідного відрізку лінії, якою позначається дорога, на якій встановлені відповідні дорожні знаки). Використовуйте overtaking:forward=yes/no/caution та overtaking:backward=yes/no/caution, коли обмеження залежить від напрямку лінії OSM.
parking:lane parallel | diagonal | perpendicular | marked | no_parking | no_stopping | fire_lane. way Спосіб стоянки транспортних засобів, якщо відрізок шляху містить смугу для стоянки. Дивіться parking:lane=* для отримання довідкової інформації.
parking:condition free | ticket | disc | residents | customers | private way Умови та застереження щодо стоянки транспортних засобів, якщо відрізок шляху містить смугу для стоянки. Дивіться parking:condition=* для отримання довідкової інформації.
passing_places yes way Місце для роз’їзду зустрічних траспортних засобів. (Див також highway=passing_place)
priority forward | backward way Traffic priority for narrow parts of roads, e.g. narrow bridges.
priority_road designated | yes_unposted | end way Для позначення пріоритету доріг одна перед іншою.
sac_scale strolling | hiking | mountain_hiking | demanding_mountain_hiking | alpine_hiking | demanding_alpine_hiking | difficult_alpine_hiking way Схема класифікації стежок для піших походів. Застосовується разом з highway=path або highway=footway.
service alley | driveway | parking_aisle etc. way Призначення сервісної дороги. Дивіться Uk:Key:service для довідкової інформації.
shoulder no | yes | right | both | left way Presence of shoulder in highway
side_road yes way A side road.
smoothness excellent | good | intermediate | bad | very_bad | horrible | very_horrible | impassable way area Дивіться Uk:Key:smoothness для довідкової інформації.
surface paved | unpaved | asphalt | concrete | paving_stones | sett | cobblestone | metal | wood | compacted | fine_gravel | gravel | pebblestone | plastic | grass_paver | grass | dirt | earth | mud | sand | ground way Тип покриття шляху. Дивіться Uk:Key:surface для довідкової інформації.
tactile_paving yes | no node way area Спеціальна бруківка для сліпих, які користуються тростиною.
tracktype grade1 | grade2 | grade3 | grade4 | grade5 way Якість дорожнього покриття. Дивіться Uk:Key:tracktype та Uk:Key:surface для довідкової інформації.
traffic_calming bump | hump | table | island | cushion | yes | etc. node way Засоби заспокоєння руху, сповільнення швидкості руху транспортних засобів.
trail_visibility excellent | good | intermediate | bad | horrible | no way Класифікація видимості пішохідних туристичних шляхів. Застосовується разом з highway=path, highway=footway, highway=cycleway або highway=bridleway.
trailblazed yes | no | poles | cairns | symbols way Застосовується разом з highway=*. Описує спосіб прокладання та маркування стежки.
trailblazed:visibility excellent | good | intermediate | bad | horrible | no way Застосовується разом з trailblazed=*. Використовується для класивікації видмості маркерів стежки.
turn left | slight_left | through | right | slight_right | merge_to_left | merge_to_right | reverse way Ключ "turn" може бути використаний для зазначення напрямкку руху по дорозі чи окремій смузі.
width Число way Ширина об’єкта
winter_road yes way Дорога, що функціонує взимку, але, ймовірно, влітку недоступна для проїзду.

Інші об’єкти

highway bus_stop node Звичайна автобусна (тролейбусна) зупинка.
Не плутати з автовокзалами чи автостанціями: такі об’єкти позначаються як amenity=bus_station натомість.
highway crossing node Пішохідний перехід – люди можуть безпечно перетнути дорогу, позначається дорожньою розміткою «зебра» та відповідним дорожнім знаком для водіїв.
highway cyclist_waiting_aid node Street furniture for cyclists that are intended to make waiting at esp. traffic lights more comfortable.
highway elevator node way Підйомник, ліфт, що використовується для руху вгору-вниз для з’єднання шляхів, що знаходяться на різних рівнях чи поверхах.
highway emergency_bay node way Місце біля шосе, де ви можете безпечно зупинити свій автомобіль у разі поломки чи надзвичайної ситуації.
highway emergency_access_point node Номер знака, який може бути використаний для визначення вашого місцезнаходження у даний час на випадок крайньої необхідності. Вживається лише в деяких Європейських країнах, разом з ref=номер_на_табличці.
highway give_way node Знак «Дати дорогу» (№2.1 Правил дорожнього руху).
emergency phone node Телефон для виклику екстрених, аварійних служб, повідомлення вашого місцерозташування в разі небезпеки. Використовуйте разом з ref=номер_на_табличці.
highway ladder nodeway A vertical or inclined set of steps or rungs intended for climbing or descending of a person with the help of hands.
highway milestone node Кілометровий покажчик.
highway mini_roundabout node Схожий на круговий рух (junction=roundabout), але по центру знаходиться або намальоване коло, або ж острівець, через яки можна проїхати. Якщо по острівцю не можна проїхати, то потрібно використовувати junction=roundabout.

Типово показується, як орієнтований проти годинникової стрілки. Щоб змінити напрямок руху, додайте теґ direction=clockwise.

highway motorway_junction node Позначає в’їзд (Британія) чи з’їзд з автостради (США). ref=* потрібно встановлювати на номер з’їзду чи в’їзду.
highway passing_place node Місце для роз’їзду із зустрічним транспортом.
highway platform node way area Платформа на зупинці автобуса чи на автовокзалі.
highway rest_area node area Місце відпочинку, де водії можуть з’їхати з дороги та перепочити, але не заправитись пальним.
highway services node area Місце біля автомагістралі де можна отримати певні послуги та перекусити.
highway speed_camera node Камера фіксації швидкості – пристрій реєстрації порушників швидкісного режиму на автошляхах. В Україні використовуються автоматичні пристрої «Візир», про наявність яких обов’язково свідчить відповідний дорожній знак.
highway speed_display node A dynamic electronic sign that displays the speed of the passer-by motorist.
highway stop node Знак STOP.
highway street_lamp node Вуличний ліхтар, опора освітлення.
highway toll_gantry node Пристрій автоматичного стягнення плати за проїзд по автомагістралі, є частиної автоматизованої системи. Якщо плата також стягується на пункті пропуску та маж встановлний шлагбаум, дивіться barrier=toll_booth.
highway traffic_mirror node Дзеркало, яке дозволяє бачити рух на дорозі, в місцях обмеженої оглядовості.
highway traffic_signals node Світлофори, які контролюють дорожній рух.
highway trailhead node Місце з якого бере початок туристичного маршруту чи стежки.
highway turning_circle node Місце для розвороту – це закруглена розширена ділянка, зазвичай, в кінці дороги для полегшення виїзду транспортного засобу з глухого кута.
highway turning_loop node Кільце для розвороту – це закруглена розширена ділянка, зазвичай, в кінці дороги з газоном в середині для полегшення виїзду транспортного засобу з глухого кута.
highway Визначається користувачем node way Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here. Редагувати український шаблон.



Історичні пам'ятки

Ця категорія містить в собі об’єкти історичної спадщини, які можуть становити наукову, археологічну або культурологічну цінність. Дивіться також статтю Historic, щодо настанов до використання.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія
historic aircraft node area Виведений з експлуатації літак, який, як правило, залишається на одному місці.
historic aqueduct way area Історична споруда для транспортування води.
historic archaeological_site node area Археологічні розкопки — місце проведення розкопок залишків історії людського суспільства.
historic battlefield node area Поле битви — територія, де колись проходили озброєні сутички за участю військових контингентів. Може бути як на суші, так і на воді.
historic bomb_crater node area Кратер від розриву бомби.
historic building node area Історична будівля.

В разі відсутності точних відомостей щодо конкретнішого типу будівлі, її можна позначити як звичайну.

historic cannon node Гармата — історичне артилерійське знаряддя, зазвичай зустрічається у фортах або на полях битви.
historic castle node area За́мок — укріплене житло феодала доби середньовіччя з оборонними, господарськими, культовими і т. ін. будівлями, звичайно оточене високим кам’яним муром з кількома вежами.
historic castle_wall way area Оборонний мур фортифікаційна споруда для захисту мешканців міста чи поселення від потенційного агресора.
historic charcoal_pile way area Historic site of a charcoal pile. Often still in good condition in hilly forest areas.
historic church node A building with historical value for Christian religious activities, particularly for worship services.
historic city_gate node area Міська брама — Традиційно міські ворота будувалися, щоб надати точку контрольованого входу і виходу людей, транспорту, товарів і тварин з обнесеного стіною міста.
historic citywalls way area Оборонний мур міста — фортифікаційна споруда для захисту мешканців міста чи поселення від потенційного агресора.
historic farm node area Історична ферма, сільська хата, що зберігається в первісному стані.
historic fort node area Форт — окреме замкнуте укріплення, одиничне або як складова частина зовнішньої лінії оборонних споруджень фортеці та укріпленого району.
historic gallows node relation A structure designed for capital punishment by hanging.
historic highwater_mark node A marker for indicating past flood.
historic locomotive node area A decommissioned locomotive which generally remains in one place.
historic manor node area Палац, (феодальний) маєток — будинок величної архітектури, що був призначений під житло для панів, князів, графів і інших багатих осіб, що нині має громадське або культурне призначення.
historic memorial node area Невеликий пам'ятник видатним людям, подіям; меморіальна дошка.
historic mine node area Abandoned underground mine workings for minerals such as coal or lead.
historic minecart node area A cart used to transport coal or ore from a mine.
historic mine_shaft node area Vertical shafts of a historic mine
historic milestone node A historic marker that shows the distance to important destinations.
historic monastery node area An historic monastery. See Also amenity=monastery.
historic monument node area Меморіальний комплекс — декілька пам’ятних споруд, об’єднаних однією тематикою: скульптурна композиція, інсталяція машинної техніки, тематичний сквер і т.п.
historic optical_telegraph node area Оптичний телеграф.
historic pillory node A construction designed to immobilitate and humiliate a person who was convicted in lower courts.
historic railway_car node area A decommissioned railway car which generally remains in one place.
historic ruins node area Руїни — на цьому місці колись існували об’єкти, створені людиною, що досі мають історичну цінність.

Щоб позначити певні об’єкти докладніше, скористайтесь натомість тегом ruins=yes, наприклад, разом ruins=yes і historic=castle.

historic rune_stone node Рунічний камінь — валун з вирізаним на ньому рунічним написом.
historic ship node area Корабель, що переведений зі складу діючого флоту в резерв (на консервацію) та використовується у якості стаціонарного пам'ятника, експонату.
historic stone node area A stone shaped or placed by man with historical value.
historic tank node area Виведений з експлуатації танк, який, як правило, залишається на одному місці.
historic tomb node area Історична могила.
historic tower node area Historic tower
historic tree_shrine node Застаріле позначення святині-на-дереві — історичного релігійного місця поклоніння, де святиня закріплена на дереві. Вживайте натомість natural=tree разом з historic=wayside_shrine.
historic vehicle node area Виведений з експлуатації наземний транспортний засіб, який, як правило, залишається на одному місці
historic wayside_cross node area Придорожній хрест (зазвичай у християнстві).
historic wayside_shrine node area Придорожня святиня, місце поклоніння; гробниця, усипальниця.
historic wreck node area Уламки — місце знаходження пошкодженого водного судна або його уламків.
historic yes node area Додатковий тег для позначення історичної цінності для об'єктів, які вже коректно описані іншими тегами.
historic Визначається користувачем node area Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.


Землевідведення

Наступні теґи використовується для опису мети, з якою використовується ділянка землі. Дивіться сторінку Landuse, щоб ознайомитись із його використанням.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія

Загальні значення ключа landuse – території із забудовою

landuse commercial node area Територія, яка зайнята переважно комерційними установами. Якщо установа здійснює свою діяльність продаючи товари, надаючи послуги в роздріб, територію, на якій вони знаходяться, позначають теґом landuse=retail. Комерційні установи можуть продавати послуги на місці та можуть включати приватні лікарські кабінети та недержавні установи з питань психічного та фізичного здоров’я, такі як приватні консультації або послуги фізіотерапевта або ветеринарні лікарні. Для державних установ та підприємств цей теґ не має застосовуватись. Комерційні установи також можуть включати офісні будівлі та бізнес-парки, які мають обмежений взаємозв’язок із публічними просторами та продають свої послуги на місці або назовні. Як правило, вільне пересування нерезидентів в таких бізнес-парках є обмеженим.
landuse construction node area Ділянки, на яких відбувається активна фаза зведення будівлі чи споруди, включаючи будь-які цілеспрямовані зміни ландшафту чи рослинності на ній. Застосування цього теґу до покинутих будівельних майданчиків є недоречним.
landuse education node area Територія, яка переважно використовується для освітніх цілей та/або навчальними закладами.
landuse fairground node area Місця проведення ярмарків
landuse industrial node area Промзона — земельні ділянки, де розташовані промислові виробництва: заводи, фабрики, цехи, склади готової продукції.
landuse residential node area Територія житлової забудови; це можуть бути ділянки забудовані окремими приватними будинками, так і території житлових багатоповерхових комплексів. Для територій «змішаного використання», де більше половини землі є житловою, позначте як житлову.
landuse retail node area Земельна ділянка де розташовані об’єкти роздрібної торгівлі: крамниці, магазини, ринки, торгові ятки. Установи роздрібної торгівлі продають товари, такі як харчові продукти (готові до вживання або такі, що вимагають подальшої обробки чи приготування), одяг, ліки, канцелярські товари, побутові прилади, інструменти та інші подібні предмети. На територіях розташування установ роздрібної торгівлі спостерігається значний обсяг вільного руху пішоходів. Для позначення територій із відмінною діловою активністю зважте на застосування теґу landuse=commercial.

Як правило, люди можуть вільно пересуватись територією розташування обʼєктів роздрібної торгівлі та мати доступ до неї. Територія роздрібної торгівлі (landuse=retail) є підмножиною території знаходження комерційних установ (landuse=commercial), але в OpenStreetMap вони мають використовуватися та розглядатися як взаємозаперечні.

landuse institutional node area Земля, що використовується для розміщення установ, див Установа. Землі установ можуть включати такі будівлі, як office=government, office=ngo, office=association, amenity=social_facility та повʼязану з ними інфраструктуру (автостоянки, службові дороги, подвірʼя і так далі).

information sign

Значення цього теґу є неоднозначним і незрозумілим для декого. Подумайте про використання іншого теґу, який краще описує обʼєкт. Наприклад landuse=civic_admin.
Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія

Загальні значення ключа landuse  — сільськогосподарські території

landuse aquaculture node area Аквакультура — вирощування це вирощування прісноводних і морських організмів, таких як плавникові риби, молюски, ракоподібні та водні рослини.

Попередження: наразі не існує домовленості щодо точного значення цього теґу. Тому має сенс трактувати його як «межа аквакультури» (не маючи на увазі водний обʼєкт), що означає, що водний обʼєкт має бути позначений власним тегом, з використанням natural=water і т.д.

landuse allotments node area Городи — невеликі земельні ділянки, орендовані або у власності місцевих мешканців відведені під вирощування сільськогосподарських культур, що знаходяться за межами житлової забудови. Також таким чином також позначаються дачні ділянки (садово-городні товариства).
landuse farmland area Сільськогосподарські угіддя, що використовується для обробки землі (зернові, овочі, олійні культури, квіти).
landuse farmyard area Територія із фермерськими будівлями, корівниками, свинарниками, стайнями, ангарами з обладнанням, амбарами для кормів тощо, майданчиками для зберігання техніки та її обслуговування, а також відкритий простір між ними та чагарниками/деревами навколо них. В інших країнах, з сімейними фермерськими господарствами, на території ферм також можуть знаходитись садиби, житлові будинки, де проживає фермерська сім’я.
landuse paddy area Територія на якій поверхня і форма земельної ділянки придатні для вирощування рису.
landuse [[ Too many Data Items entities accessed. | animal_keeping ]] area Територія угідь, яку використовують для утримання тварин, зокрема коней та великої рогатої худоби.
landuse flowerbed area Квітник, ділянка прикрашення декоративними квітами, елемент садово-паркового облаштування в містах та населених пунктах, та за їх межами.
landuse forest node area Ліси та територія, на якії вирощуються дерева для подальшого промислового використання; території що перебувають у розпорядженні лісових промислових господарств для ведення промислової дільності з вирощування деревини та заготівлі пиломатеріалів. Не плутайте з розсадниками та територіями що покриті деревами, але на яких не ведеться промислової діяльності. Див Forest.
landuse logging area Територія, на якій були вирубані деякі або всі дерева.
landuse greenhouse_horticulture area Площа, що використовується для вирощування рослин у теплицях.
landuse meadow node area Луг чи пасовище: земля, переважно вкрита трав’янистими та нелісистими рослинами, в основному використовується для заготівлі сіна чи випасу тварин.
landuse orchard node area Сад — територія засаджена плодовими деревами чи плодово-ягідними кущами з метою їх вирощування та збору врожаю для подальшої його реалізації та переробки, як одного із видів сільськогосподарської діяльності.
landuse plant_nursery area Розсадник рослин — місце, ділянка, де вирощують молоді рослини для пересадки чи продажу
landuse vineyard node area Виноградник — ділянка землі, на якій вирощують виноград..
Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія

Загальні значення ключа landuse — водні обʼєкти

landuse basin node area Територія, штучно облаштована для утримання води. Зумпф, відстійник, помийниця — земельна ділянка, покрита або ні водою, зі штучно створеним поглибленням для збирання опадів, стічних вод тощо.

Вживайте разом з basin=stormwater | rainwater | infiltration | detention | retention та інші для уточнення типу.

landuse reservoir node area Дивись Водосховище у Вікіпедії. Застарілий варіант для natural=water + water=reservoir. Див Proposed features/Reservoir для отримання докладних відомостей.
landuse salt_pond area Місце, де випаровують солону воду для добування солі.
Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія

Інші значення ключа landuse

landuse brownfield node area Земельна ділянка очищена від попередніх споруд і підготована під нову забудову.
landuse cemetery node area Кладовище — окрема земельна ділянка для поховань тіл померлих людей. Якщо є можливість, зазначайте релігійну приналежність з допомогою теґа religion=*. Для місць, де знаходиться невелика кількість поховань, наприклад поховання священників в церковному дворі, використовуйте натомість теґ amenity=grave_yard.
landuse conservation area Застарілий варіант позначення природоохоронних територій. Використовуйте натомість boundary=protected_area + protected_area=*.
landuse depot area Територія, яка використовується як депо для транспортних засобів (поїзди, автобуси або трамваї). Зважте на використання саме цього теґу замість landuse=railway, landuse=commercial, landuse=industrial з додатковим теґом, напр. industrial=depot.
landuse garages area Гаражні комплекси, гаражні кооперативи — території зайняті переважно одноповерховими гаражними боксами.
landuse grass node area Трав’яні газони (доглянута трава). Докладніше дивіться на сторінці опису теґу landuse=grass.
landuse greenfield node area Земля відведена під будівництво, де до цього не існувало ніякої забудови; згодом може перетворитись на будівельний майданчик.


landuse landfill node area Територія сміттєзвалища.
landuse military node area Земельні ділянки, що перебувають у власності/користуванні військових для використання в будь-яких цілях.
landuse port area Порт (портова зона) — прибережна ділянка моря, річки або озера з прилеглою акваторією, захищена від негоди захисними гідротехнічними спорудами, на якій розміщується комплекс будівель та пристроїв для завантаження і розвантаження суден та їх обслуговування, де обробляється комерційний трафік. Розгляньте можливість використання landuse=industrial + industrial=port для цього типу промислової зони.
landuse quarry node area Кар’єр — місце видобутку корисних копалин, будівельних матеріалів відкритим способом.
landuse railway area Земельна ділянка, відведена під потреби рейкового транспорту.
landuse recreation_ground node area Місце відпочинку — відкрита ділянка із зеленими насадженнями, можливо спортивними майданчиками для відпочинку у широкому розумінні. Зазвичай належить територіальній громаді, але трапляються приватні території.
landuse religious node area Територія, що використовується в релігійних цілях.
landuse village_green node area Центр селища — це особлива ділянка травʼянистої публічної землі в центрі села. Це не загальний теґ для позначення міських зелених насаджень. Це типовий англійський термін, визначений окремо від «землі загального користування» згідно з Законом про реєстрацію земель загального користування 1965 року та Законом про землі загального користування 2006 року. В Україні не вживається.
landuse greenery area Використовується для будь-якої території з ландшафтним дизайном або декоративною зеленню, незалежно від того, чи знаходиться вона в середині перехресття з круговим рухом, вздовж вулиці або в парку/саду, Цей теґ використовується для рослинності, яку важко класифікувати, або через її вид, або через її різноманітність.
landuse winter_sports node area Територія призначення для зимових видів спорту.
landuse Визначається користувачем node area Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here. Редагувати український шаблон.


Дозвілля

Застосовується для позначення об’єктів або споруд для занять спортом, місць для дозвілля (у вільний від праці час). Див Leisure.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія
leisure adult_gaming_centre node area Зала ігрових автоматів для дорослих — платна ігрова зала з обмеженням за віком відвідувачів; ігрові автомати без вікових обмежень - leisure=amusement_arcade.
leisure amusement_arcade node area Зала ігрових автоматів — платна ігрова зала без обмеження за віком відвідувачів,
leisure bandstand node area Естрада — відкрита сцена (платформа) або павільйон для виступів оркестру, співаків, акторів.
leisure bathing_place node area Громадське місце, де можна вільно купатися на природі.
leisure beach_resort node area Організований пляж — облаштована прибережна смуга моря, озера, річки, призначення для купання, сонячних ванн, за якою спеціально доглядають.
leisure bird_hide node area Засідка на птахів — приховане місце для спостереження за птахами.
leisure bleachers area Трибуна – підняті, багатоярусні ряди лавок для зручного перегляду виступів та спортивних подій.
leisure bowling_alley node area Боулінг.
leisure common node area Спільна (публічна) територія. Застаріле тегування.
leisure dance node area Танцювальний майданчик, місце для танців.
leisure disc_golf_course node area Майданчик для диск-гольфу.
leisure dog_park node area Собачий парк — місце вільного вигулювання собак, територія, з огорожею або без неї, де власникам собак дозволяється вільно вигулювати своїх улюбленців.
leisure escape_game node area A physical adventure game in which players solve a series of puzzles using clues, hints and strategy to complete the objectives at hand.
leisure firepit node area Постійне місце розташування або споруда для розведення багаття, вогнища. Мангал, місце для барбекю позначається теґом amenity=bbq.
leisure fishing node area Місце для рибальства.
leisure fitness_centre node area Фітнес-центр, місце розташування тренажерів та/або приміщень для занять фітнесом та таке інше.
leisure fitness_station node area Майданчик з тренажерами на відкритому повітрі.
leisure garden node area Сад (ботанічний) — місце вирощування декоративних рослин для створення естетичного задоволення відвідувачів. Також тут можуть відбуватись наукові дослідження.
leisure golf_course node area Поле для гольфу.
leisure hackerspace node area «Місце для хакерів» (досл.) — місце зустрічей, спілкування, співпраці людей, що цікавляться комп’ютерними технологіями, цифровим мистецтвом.
leisure horse_riding node area Центр верхової їзди; манеж позначайте теґами leisure=pitch + sport=equestrian.
leisure ice_rink node area Місце де ви можете кататись на ковзанах чи грати в хокей на льоду.
leisure marina node area Марина (стоянка яхт) – гавань для вітрильних або моторних яхт, спеціально обладнана для безпечної стоянки й сервісного обслуговування приватних суден.
leisure miniature_golf node area Майданчик для гри в мінігольф.
leisure nature_reserve node area Природоохоронні території – заповідник, заказник, ландшафтний парк, заповідні урочища, пам'ятки природи. Дивіться також boundary=protected_area.
leisure outdoor_seating node area Місця в закладах проведення дозвілля розташовані на дворі.
leisure park node area Парк – зона відпочинку мешканців з газонами, деревами, місцями для проведення дозвілля, зазвичай знаходяться у веденні муніципальної влади, але парки також можуть керуватись приватними особами чи компаніями, які надають право доступу до них широкій громадськості (за плату).
leisure picnic_table node area Місце для пікніка, в прямому сенсі стіл з лавками.
leisure pitch node area Спортивний майданчик для ігрових видів спорту: футбол, баскетбол, крикет й т. д.; майданчик для катання на роликах чи роликових дошках, самокатах (скейт-парк)
leisure playground node area Дитячий ігровий майданчик. Дивіться також playground=* для позначення оснащення.
leisure resort node area Курортний комплекс, що використовується з рекреаційною метою, де люди проводять свої відпустки біля узбережжя природних чи штучних водойм, басейнів.
leisure sauna node area Лазня (сауна) – спеціально обладнане приміщення для миття тіла з одночасною дією води і пари або гарячого повітря.
leisure slipway node way Ста́пель — нахилений до води й відповідно обладнаний майданчик елінга, що являє собою фундамент з високими опорами (кільблоками), а також вантажопідйомним та іншим устаткуванням, на якому будують, ремонтують і з якого спускають на воду судна.
leisure sports_centre node area Спортивний центр, місце проведення тренувань та змагань спортсменів.
leisure sports_hall node area A sufficiently large single room that is suitable for practising sports indoors and does not have a "centre" character.
leisure stadium node area Стадіон – комплексна спортивна споруда зі спортивним майданчиком та багаторівними трибунами для глядачів, місцями для тренування спортсменів та допоміжними приміщеннями. Використовуйте теґ sport=* для позначення видів спорту.
leisure summer_camp node area Літній табір — місце літнього відпочинку та оздоровлення дітей, підлітків гуртом, без батьків, під наглядом вихователів.
leisure swimming_area area Місце для плавання (купання) – спеціально облаштована водна ділянка на узбережжі річки, озера чи іншої водойми де дозволяється плавати.
leisure swimming_pool node area Плавальний басейн. (Тільки ванна з водою)
leisure tanning_salon node area Солярій – місце для набуття засмаги за допомогою УФ-опромінювачів.
leisure track way area Бігові доріжки для легкоатлетів, кінного спорту, велоспорту, собачих та інших перегонів. Використовуйте теґ sport=* для позначення видів спорту.
leisure trampoline_park way area An leisure facility consisting of many interlinked trampolines
leisure water_park node area Аквапарк — розважальний центр з розвинутою інфраструктурою для занять іграми на воді та водними атракціонами.
leisure wildlife_hide node area Приховане місце для спостереження за дикою природою. Поняття дикої природи включає як звірів, так і птахів або інших тварин. Дивіться також leisure=bird_hide.
leisure Визначається користувачем node way area Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.


Штучні (створені людиною) споруди

До цієї категорії відносяться штучні об’єкти, створені людиною. Більш докладно дивіться Man-made

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія
man_made adit node Штольня – вертикальний, чи майже вертикальний вхід у шахту (забой).
man_made advertising node way A generic advertising device.
man_made antenna node way area Антена для прийому та (або) передачі бездротових сигналів.
man_made avalanche_protection node way area A feature to protect from avalanches or to keep them from going off.
man_made beacon node Сигнальна споруда — допомагає подорожуючім орієнтуватись в просторі, на воді, землі та в повітрі. До цієї категорії можна віднести радіомаяки, сигнальні вогнища, буї на воді.
man_made beehive node Вулик використовується для розведення, відтворення медоносної бджоли.
man_made borehole node area A bore used for a purpose not covered by man_made=petroleum_well or man_made=water_well.
man_made breakwater way area Хвилелом — захисна споруда з каменю або деревини, розташована паралельно до берега, для захисту гавані від хвиль.
man_made bridge area Використовується для позначення контурів моста, які поєднують всі його елементи.

Будь ласка, додавайте також bridge=* та layer=* до всіх шляхів, що проходять по мосту.

man_made bunker_silo node area Силосна яма — відкрита споруда для заготівлі корму для худоби, який отримують заквашуванням подрібнених кормових рослин. Часто використовується разом з транспортними засобами для її наповнення-випорожнення.
man_made cairn node area A mound of stones, usually conical or pyramidal, raised as a landmark or to designate a point of importance in surveying.
man_made carpet_hanger node Перекладина для вибивання килимів.
man_made cellar_entrance node An entrance into artificially created vault.
man_made charge_point node A device for charging electric vehicles.
man_made chiller node area industrial cooling construction with large diameter fans
man_made chimney node Димар, димохід — велика труба для відведення диму чи теплих газів, зазвичай їх можна побачити на територіях підприємств, теплових електростанцій.
man_made clarifier node area A clarifier of a wastewater treatment plant.
man_made clearcut area Вирубка — ділянка суцільної вирубки лісу.
man_made column node area A column used to support a structure or for decoration.
man_made communications_tower node area Телевежа — дуже висока вузька споруда, служить для передачі сигналів, зазвичай, радіо, телебачення.
man_made compass_rose node area A compass rose or wind rose.
man_made compressor node Industrial equipment used to compress a gas by reducing its volume.
man_made cooling way Industrial cooling facility.
man_made cooling_tower node area A cooling tower
man_made courtyard node area relation Внутрішній двір, територія з усіх боків оточена будівлями
man_made crane node area Стаціонарний кран — інженерний механізм для підіймання, переміщення вантажів на різні висоти.
man_made cross node Хрест — споруда у вигляді простого хреста без особливого історичного або релігійного значення (наприклад, хрест на вершині гори).
man_made cutline way Просіка в лісі.
man_made dolphin node area A marine structure for berthing and mooring of vessels.
man_made dovecote node area Голубник – споруда для утримання та розведення голубів.
man_made dyke way area Вал для захисту територій від повені, розташовується паралельно береговій лінії.
man_made embankment way Насип — штучне земляне підвищення для прокладання дороги, залізниці, каналу крізь низинну або вогку ділянку.
man_made flagpole node Флагшток — вертикальна жердина для прапора.
man_made flare node A tower constructed to burn off excess gas.
man_made footwear_decontamination node area Місце вздовж пішохідного маршруту де мандрівники можуть очистити взуття від бруду.
man_made frost_fan node A device to stop frosts from damaging crops.
man_made fuel_pump node A fuel pump (petrol pump, gas pump)
man_made gantry node way An overhead structure across a major road usually for holding signs, often variable-message signs.
man_made gas_well node area A natural gas well
man_made gasometer node area Газгольдер — великий металевий резервуар для накопичення та зберігання природного газу під невисоким тиском за температури навколишнього середовища.
man_made geoglyph node way area A large design or motif (generally longer than 4 metres) produced on the ground
man_made goods_conveyor way Стаціонарна Конвеєрна_лінія для транспортування матеріалів між пунктами.
man_made groyne way area Хвилеріз — захисна споруда, перпендикулярна берегу, для зменшення переміщення осадкових порід хвилями.
man_made guard_stone node Захисний стовп перед, чи вбудований безпосередньо в кут будівлі для її захисту під пошкодження транспортними засобами; часто зустрічається по обидва боки входу в провулок або поруч зі стіною, щоб захистити її.
man_made guy_wire way Guy wire designed to add stability to a freestanding structure.
man_made heap node area A large pile of material
man_made hongsalmun node A gate for entering a sacred place in Korea. The gate indicates entry to a sacred realm.
man_made iljumun node area The first gate at the entrance to many Korean Buddhist temples
man_made insect_hotel node A structure intended to provide shelter for insects.
man_made kiln node area Промислова піч — споруда для сушіння або випалу (в широкому розумінні — для теплової обробки) матеріалів у якому-небудь технологічному процесі.
man_made lighthouse node Маяк — висока вежа з потужним джерелом світла, для полегшення навігації на морі чи сущі (в Україні є степовий маяк)
man_made manhole node Отвір з кришкою, що забезпечує доступ до підземного службового приміщення, достатньо великий, щоб через нього могла пролізти людина.
man_made mast node Телекомунікаційна щогла — висотна споруда (стовп, тичка, металева або залізобетонна конструкція і т. ін.), для встановлення радіоантен, наприклад, стільникового зв’язку.
man_made maypole node area A tall wooden pole erected as a part of various European folk traditions to celebrate the beginning of summer.
man_made milk_churn_stand node area A current or former collection point for milk churns.
man_made mineshaft node area Стовбур шахти — вертикальна капітальна споруда для підняття породи з шахти.
man_made monitoring_station node area Станція спостереження, моніторингу середовища.
man_made nesting_site node area Штучні споруди для полегшення будування гнізд птахами, наприклад лелеками.
man_made obelisk node area Обеліск - високий, вузький, чотиригранний, звужений пам’ятник, який зазвичай закінчується пірамідальною формою вгорі.
man_made observatory node area Обсерваторія: місце, що використовується для спостереження за земними або небесними подіями
man_made offshore_platform node area Бурова платформа — устаткування (установка) для буріння на акваторіях з метою розвідки та видобування вуглеводнів з-під дна моря.
man_made oil_gas_separator node Industrial equipment used to separate liquid and gaseous components (oil and gas) produced from a petroleum well.
man_made oxidation_ditch node area An oxidation ditch of a wastewater treatment plant.
man_made paifang node way area A traditional style of Chinese architectural arch or gateway structure.
man_made petroleum_well node Нафтова свердловина.
man_made pier way area Пірс — висунута в море портова споруда, до якої причалюють судна з обох боків.
man_made pipeline way Трубопровід — система транспортування або відведення будь-яких рідин чи газів. Позначайте цим тегом нафто-, газо-, водопроводи, колектори стічних вод.
man_made planter node area A structure for planting flowers or other ornamental plants.
man_made pump node A device in charge of moving or raising the level of liquids.
man_made pumping_rig node way Установка (насос) для викачування нафти зі свердловини.
man_made pumping_station node area Насосна станція – установка, що включає насоси та обладнання для перекачування рідини чи газу з одного місця в інше.
man_made quay way area A man-made structure alongside navigable water used for loading and unloading vessels.
man_made reservoir_covered node area Критий резервуар для зберігання води.
man_made satellite_dish node area A dish-shaped parabolic antenna designed to receive or transmit radio waves to or from a satellite
man_made silo node area Зерновий елеватор, силосна башта — сховище для зерна (рідше, силосу), обладнане пристосуваннями для підіймання, сушіння, зберігання і т. ін. великої кількості зерна у вертикальному положенні.
man_made snow_fence way Сніговий щит — снігоуловлювальна конструкція на крутих схилів для зменшення ризику та небезпеки (снігових) лавин.
man_made spoil_heap area Spoil heap, piles of waste rock removed during mining.
man_made spring_box node area A structure designed for protecting and catching groundwater from a natural spring.
man_made storage_tank node area Цистерна, бак, промислова ємність-накопичувач.
man_made street_cabinet node area Сервісна шафа — металева шафа з дверцятами, розташована назовні, що містить обладнання для керування освітленням, світлофорами та т.і.
man_made stupa node area В буддистській архітектурі монументальна культова споруда для зберігання реліквій.
man_made surveillance node area Камера спостереження чи подібний пристрій спостереження. Вживайте для позначення місць розташування камер спостереження.
man_made survey_point node Геодезичні знаки, пункти триангуляції, реперні точки.
man_made tailings_pond area Хвостосховище: територія рідини або суспензії, що використовується для зберігання побічних продуктів гірничих робіт.
man_made telescope node area Телескоп: прилад, який допомагає спостерігати за віддаленими об’єктами, приймаючи світло або радіохвилі.
man_made torii node area The gate structure found at the entrance of Shinto shrines and (rarely) Japanese Buddhist temples.
man_made tower node area Башта, вежа — загальний теґ для дуже високої вузької споруди, що має висоту значно більшу за ширину, що використовується з певною метою: спостереження, передача сигналу тощо. По можливості вживайте разом з tower:type=* для зазначення конкретного типу вежі.
man_made threshing_floor node area An open air paved area created to thresh the grain harvest and then winnow it.
man_made trough node way A long, narrow container, open on top, for feeding or watering animals. The water from a trough usually would not be considered drinkable, however, it may be filled from a pipe providing drinkable water.
man_made utility_pole node A single pole supporting elevation of any of various and unspecified public utilities, such as power transmission, lighting or telephony.
man_made ventilation_shaft node A vertical space in mines, tunnels, or buildings allowing stale air to leave the space underneath and/or fresh air to enter it.
man_made video_wall node way A digital screen, typically constructed out of smaller LED panels.
man_made wastewater_plant node area Очисні споруди, що очищують каналізаційні стоки.
man_made water_tap node area Водопровідний кран – місце де можна напитись води чи набрати її для побутових потреб; труба з запірним пристроєм на кінці.
man_made water_tower node area Водонапірна вежа — накопичує воду і створює необхідний тиск у водопроводі.
man_made water_well node area Криниця, колодязь.
man_made water_works node area Водокачка, водозабірник — помпувальна станція подачі питної води у водопровід.
man_made watermill node area Водяний млин — різновид млину, який використовує енергію води.
man_made wildlife_crossing way area Споруди, що дозволяють тваринам вільно перетинати перепони створені людьми на шляху їх міграцій.
man_made windmill node area Вітряк — інженерна споруда, що використовує силу вітру як джерело енергії, щоб молоти зерно, а також, подекуди, для викачування води, розпилювання деревини.

Вітряки, що генерують електроенергію, позначаються натомість теґами power=generator разом з generator:source=wind.

man_made windpump node area A device that pumps natural gas or water using the wind, typically mass produced.
man_made works node area Фабрика, цех, завод, комбінат — промислове підприємство, де щось виготовляється.
man_made yes node way area Загальний теґ для позначення штучних (створених людиною) споруд.
man_made Визначається користувачем node way area Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here. Редагувати український шаблон.


Військові обʼєкти

Обережно позначайте обʼєкти з цієї категорії: інформація подібного характеру може зашкодити обороноздатності та, зазвичай, становить державну таємницю, а за її розкриття передбачена кримінальна відповідальність в багатьох країнах – використовуйте лише загальновідомі публічні джерела. Дивіться також сторінку Military за для подальший інструкцій щодо використання теґу.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія
military airfield node area Військовий аеродром – місце зльоту та посадки військових літаків.
military ammunition node area Місце зберігання військової амуніції.
military barracks node area Казарма, барак — місце проживання і служби військовослужбовців.
military bunker node area Споруди, часто побудовані з бетону, витримують дуже сильніший вогонь. Дивіться також Довготривалі вогневі точки другої світової.
military checkpoint node Блок-пост – контрольно-пропускний пункт на межі охоронної зони, де цивільні громадяни й/або транспортні засоби перевіряються військовими.
Checkpoint Charlie
Checkpoint Charlie
military danger_area node area Зазвичай велика спеціально позначена територія навколо чогось на кшталт стрільбища, військово полігону, зазвичай зі спеціальним режимом доступу.
military launchpad node way Пускові майданчики, що використовуються у військових цілях, див aeroway=launchpad для позначення цивільним пускових майданчиків.
military naval_base node area База військово-морського флоту.
military nuclear_explosion_site node area Місце ядерного випробування (вибуху такої зброї).
military obstacle_course way area Смуга перешкод, штурмове містечко.
military office node area Військові установі, напр. головного штабу, військкомату тощо.
military range node area Стрільбище, де військові проводять заняття зі зброєю (стріляють зі стрілецької зброї, мінометів, гармат, …).
military training_area area Випробувальний полігон для випробування зброї чи проведення навчань.
military trench node way Окопи.
military Визначається користувачем node area Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.


Природа

Ці теґи використовуються для опису природних і фізичних особливостей земної поверхні, навіть якщо вони зазнали впливу від діяльності людини. Дивіться сторінку під назвою Natural для ознайомлення із правилами його застосування.

Ключ Значення Елемент Опис Вигляд на мапі Фотографія

Вегетація та ґрунти

natural fell node area Узгірʼя, покриті травою, де (вже) не ростуть дерева. В північних країнах це повʼязано з висотою: чим вище — тим нижче температура, дужче вітер, тому крім трави тут не росте нічого.

В окремих випадках теґ можна вживати в Україні для позначення гірських пасовищ або гірських утворень, де немає дерев.

No, see #545.
natural grassland area Степ, дике поле — безліса, вкрита травʼянистою рослинністю, рівнинна ділянка. Дивіться також landuse=grass для культурних газонів, landuse=meadow для сінокосів.
natural heath node area Середовище існування карликових чагарників, що характеризується відкритою, низькорослою деревною рослинністю, де часто переважають рослини Ericaceae.
natural moor node area Торфʼяник, мохове болото — заболочена місцевість у вигляді вологих ділянок кислого ґрунту з невисокою рослинністю. Не рекомендується до використання, дивіться вікі сторінку. на поточний момент не показується на стандартному шарі
natural scrub node area Необроблена земля, вкрита кущами або низькорослими деревами.
natural shrubbery area Ділянка чагарників (алея), яка активно доглядається або обрізається людьми. Також можливий трохи дикий вигляд. на поточний момент не показується на стандартному шарі
natural tree node Поодиноке, окреме дерево. Використовується для позначення унікальних рослин.
natural tree_row way Ряд дерев, лісосмуга.
natural tree_stump node Пень, залишки зрубаного або зламаного дерева.
natural tundra node area Тундра – середовище проживання над лінією дерев в альпійських і субполярних регіонах, в основному вкрите травою, що не культивується, низькорослими чагарниками та мохами, іноді на пасовищах.
natural wood node area Вкрита деревами територія. Дивіться також landuse=forest. Для додавання інших деталей дивіться leaf_type=* та leaf_cycle=*.

Гідрологія

natural bay node area Затока, бухта – водна поверхня, здебільшого оточена суходолом, але з безперешкодним сполученням з океаном або озером.
natural beach node area Дикий пляж – форма рельєфу вздовж водойми, яка складається з піску, гальки або іншого пухкого матеріалу.
natural blowhole node area Отвір у морську печеру, який зʼявився на суходолі, що призводить до викидів води з отвору через дію хвилі.
natural cape node Мис – шматок суходолу, що видається у море чи велике озеро.
natural coastline way Берегова лінія – середня лінія урізу води, що відокремлює моря та океани від суходолу (вода має буді по праву руку за напрямком лінії, а суходіл – по ліву).
natural crevasse way area Велика тріщина в льодовику.
natural geyser node Гейзер – джерело, що характеризується періодичним викидом води, що викидається під тиском і супроводжується парою.
natural glacier node area Льодовик – багаторічне природне накопичення льоду на земній поверхні. Утворюється зі снігу у тих районах, де протягом року таких опадів випадає більше, ніж тане та випаровується.
natural hot_spring node Джерело геотермальних (підігрітих, чи навіть гарячих) підземних вод.
natural isthmus node area Перешийок – вузька смуга суходолу, обмежена водою з обох боків, що з’єднує два більших масиви суші.
natural mud node area Грязь, багно, намул, твань, баговиння. Ділянка, вкрита мулом – насичений водою дрібнозернистий ґрунт без значного покриття рослинністю. Дивіться також natural=wetland + wetland=*.
natural peninsula node area Півострів – ділянка суші, яка виступає у воду з більшого масиву суходолу, майже оточена водою.
natural reef area Риф – скеля, піщана коса, кораловий риф тощо, що лежить під поверхнею води.
natural shingle node area Галька – обточене (відшліфоване) дією води або льодовиків каміння, уламки гірської породи на березі або в річище річки.
natural shoal node area Мілина – ділянка дна поблизу поверхні води (буквально стає мілкою) і оголюється під час відпливу. Дивіться також natural=sand.
natural spring node Джерело – місце, де підземні води природним чином витікають із землі (джерело іншими мовами).
natural strait node area Протока – вузький водний простір, що поділяє ділянки суходолу і поєднує водні басейни (моря або озера).
natural water area Будь-яка водойма, від природної, як-от озеро чи ставок, до штучної, наприклад: рів чи канал. Дивіться також waterway=riverbank.
natural wetland area Природна територія, що піддається затопленню або заболоченій землі, тип позначається додатково теґом wetland=*.

Геологія

natural arch node way area Арка – скельна арка, утворена природним шляхом ерозією, з отвором знизу. на поточний момент не показується на стандартному шарі
natural arete way Гострий гребінь, зубчатий гірський хребет, який зазвичай утворюється, коли два льодовики розмивають паралельні U-подібні долини.
natural bare_rock area Ділянка голих скель з рідкою рослинністю або без неї, з оголеною корінною породою.
natural blockfield area A surface covered with boulders or block-sized rocks, usually the result of volcanic activity or associated with alpine and subpolar climates and ice ages. Currently not rendered by OSM Carto
natural cave_entrance node area Вхід у печеру: природний підземний простір, достатній для людини.
natural cliff node way area Круча, бескид, стрімчак — прямовисна скеля на березі моря, що спричиняє різкий перепад висот і унеможливлює рух. Вертикальний або майже вертикальний природний перепад рельєфу, як правило, з голою кам’яною поверхнею (нижня частина має бути праворуч за напрямком лінії).
natural dune node way area Дюна – піщаний пагорб, утворений вітром, покритий зовсім невеликою рослинністю або без неї. Дивіться також natural=sand та natural=beach. на поточний момент не показується на стандартному шарі
natural earth_bank way Яри – глибокі, широкі й достатньо протяжні крутосхилі долини V-подібної форми, які виникають внаслідок ерозії пухких гірських порід тимчасовими лінійними водотоками під час потужних опадів, танення снігу, льоду чи льодовиків.
natural fumarole node Фумарола – невеликий отвір і тріщина в кратерах вулканів або лавових потоках, що застигає і покривається кіркою, місце виділення газо- і пароподібних продуктів.
natural gully way Балки – невелікий розріз рельєфу, утворений водною ерозією. Дивись також natural=earth_bank.
natural hill node Пагорб, горб, пагорок, пригір — форма рельєфу, що підіймається над навколишньою поверхнею, але лише на обмеженій площі. на поточний момент не показується на стандартному шарі
natural peak node Вершина гори.
natural ridge way Гірський хребет – лінійна форма рельєфу гори з безперервним здійнятим гребенем.
natural rock node area Скеля – помітна скеля або група скель, що височіє над основною породою. на поточний момент не показується на стандартному шарі
natural saddle node Перевал – найнижча точка уздовж хребта або між двома вершинами гір.
natural sand node area Територія, вкрита піском без рослинності або з дуже рідкою рослинністю. Дивіться також natural=beach та natural=dune.
natural scree node area Щебінь, камʼянистий осип, голяк — не щільні нагромадження невеликих гострокутних уламків гірської породи.
natural sinkhole node area Карстова вирва – природна западина або отвір у поверхні рельєфу. на поточний момент не показується на стандартному шарі
natural stone node Валун, великий камінь – окремий помітний валун, який може відрізнятися від складу місцевості, на якій він лежить; наприклад, льодовиковий ератичний валун. на поточний момент не показується на стандартному шарі
natural valley node way Долина — рівна плоска місцевість, природна западина, оточена хребтами або пасмами гір чи пагорбів. на поточний момент не показується на стандартному шарі
natural volcano node Вулкан – отвір у земній поверхні, звідки вивергається вулканічний матеріал.
natural user defined node area Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here. Редагувати український шаблон.


Офіси та контори

Ця категорія включає заклади, де спеціалісти окремої галузі надають свої послуги або займаються суспільно-корисною працею, адмініструванням. За докладною інформацією звертайтесь до розділу Office

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Count
office accountant node area Бухгалтерська або аудиторська контора.

office advertising_agency node area Рекламна агенція – компанія, що надає послуги, яка займається створенням, плануванням і просуванням реклами (а іноді й інших форм просування) для своїх клієнтів.

office architect node area Архітектурне або дизайнерське бюро. Проєктує будівлі, а також іноді контролює їх будівництво.

office association node area Асоціація — неприбуткове добровільне обʼєднання осіб або організацій створене для досягнення спільної мети: студентська, спортивна спілка, товариство споживачів, автомобілістів, велосипедистів тощо.

office charity node area Офіс благодійної організації.

office company node area Офіс, приватна компанія.

office [[ Too many Data Items entities accessed. | consulting ]] node area Офіс консалтингової фірми, яка надає експертні професійні консультації іншим компаніям чи організаціям.

office cooperative node area An office of a cooperative (an autonomous association of persons or organizations).

office coworking node area Коворкінг — модель організації роботи людей, найчастіше фрилансерів, з різним типом зайнятості у єдиному робочому просторі.

office diplomatic node area Посольство, дипломатичне представництво, консульство або бюро зовнішніх зв’язків іноземного уряду чи напівдержавної організації в країні перебування.

office educational_institution node area Управління освітнього, навчального закладу.

office employment_agency node area Офіс агентства з працевлаштування.

office engineer node area Офіс служби інженера.

office energy_supplier node area Офіс служби енергопостачання.

office estate_agent node area Агенція з нерухомості, рієлторська контора.

office financial node area Офіс компанії фінансової сфери.

office forestry node area Управління закладу лісового господарства, лісництва, що займається посадкою, впорядкуванням та доглядом за лісами.

office foundation node area Фундація — неурядова неприбуткова структура, котра має свій засновницький фонд та керується радою опікунів чи директорів, яка створена для служіння загальному добробуту.

office geodesist node area Офіс компанії чи служби, що займається геодезичною дільністю.

office government node area Установі органів влади, державного та місцевого рівнів, а також наддержавних утворень.

office graphic_design node area Установа, що надає послуги графічного дизайну.

office guide node area Екскурсійна агенція; бюро провідників, гідів.

office healthcare node area See healthcare=* for healthcare facilities, office=insurance or office=company for a healthcare company.

office insurance node area Страхова агенція.

office it node area Офіс компанії, що спеціалізується на наданні послуг у сфері інформаційних технологій.

office landscape_architect node area An office of a landscape architect.

office lawyer node area Адвокатське бюро, юридична консультація.

office logistics node area Експедиторська служба чи компанія, що надає послуги з автоперевезення.

office moving_company node area Офіс компанії з організації переїздів або релокації.

office newspaper node area Редакція газети, журналу.

office ngo node area Недержавна організація, громадське обʼєднання.

office notary node area Нотаріус, дивіться також office=lawyer.

office parish node area Дивіться office=religion нижче.

office political_party node area Офіс політичної партії.

office private_investigator node area Офіс приватного слідчого, детектива.

office property_management node area Офіс компанії, що управляє нерухомістю.

office publisher node area Офіс компанії, що займається видавництвом книг та музики.

office quango node area Організація, що фінансується державою, але працює окремо від неї, наприклад «Британська Рада» (British Council).

office realtor
real_estate_agent
node area Використовуйте натомість office=estate_agent.

office religion node area Релігійна організація, наприклад, церковна парафія. Вживайте разом з religion=* та denomination=*.

office research node area Науково-дослідницька організація.

office security node area Охоронна компанія.

office surveyor node area Офіс компанії, яка проводить технічні обстеження. Обстеження можуть стосуватися землі, оцінки ризиків і шкоди власності та обладнання, опитування громадської думки чи статистики.

office tax node area Податкова інспекція, фіскальна адміністрація. Використовуйте натомість office=government + government=tax.

office tax_advisor node area Консультант з питань оподаткування. Спеціаліст з підготовки податкових декларацій для компаній та фізичних осіб.

office telecommunication node area Офіс телекомунікаційної компанії.

office translator node area Бюро перекладів.

office travel_agent node area Туристична агенція. Дивіться також shop=travel_agency.

office union node area Офіс профспілки.

office visa node area Офіс організації, що надає візову допомогу.

office water_utility node area Офіс водоканалу або управління водопостачання.

office yes node area Загальний теґ для офісу невизначеного типу.

office user defined node area Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.


Попередній шаблон: Generic:Map Features:place

Місцевості

Ці значення в першу чергу використовуються для позначення населених пунктів. Ознайомтесь зі сторінкою Місцевості для отримання вступної інформації щодо їх використання.

Суб’єкти адміністративного устрою

LOADING TAG LIST... (If you do not see this tag list, you need to enable JavaScript)
Ця таблиця створюється автоматично. Див Template:Taglist для отримання відомостей.

Населені пункти, міські

LOADING TAG LIST... (If you do not see this tag list, you need to enable JavaScript)
Ця таблиця створюється автоматично. Див Template:Taglist для отримання відомостей.

Населені пункти, міські та сільскі

LOADING TAG LIST... (If you do not see this tag list, you need to enable JavaScript)
Ця таблиця створюється автоматично. Див Template:Taglist для отримання відомостей.

Інші місцевості

LOADING TAG LIST... (If you do not see this tag list, you need to enable JavaScript)
Ця таблиця створюється автоматично. Див Template:Taglist для отримання відомостей.


Редагувати український шаблон.


Електроенергетика

Застосовується для позначення об'єктів або споруд з виробництва і розподілення електроенергії.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія
power cable way Лінія, що позначає місце розташування підземних кабелів електромереж, наприклад кабелі мережі низької напруги 0,4кВ, що зʼєднують підстанцію з трансформаторами та розподільчими шафами, або підводні (морські) кабелі. Не треба плутати з іншими кабельними мережами, наприклад телекомунікаційними. Може доповнюватись теґами voltage=*, circuits=* та location=*.
power catenary_mast node Щогла контактної мережі, що підтримує систему проводів, які використовуються для електропостачання транспортного засобу з електроприводом, обладнаного пантографом.
power compensator node area Пристрої живлення, які використовуються для забезпечення якості живлення та стійкості мережі.
power connection node Окреме електричне з’єднання між двома або більше повітряними проводами контактної мережі.
power converter node area Конвертер – пристрій, призначений для перетворення змінного електричного струму на постійний (або навпаки).
power generator node area Генератор, енергоблок – пристрій, що використовується для перетворення енергії з однієї форми в іншу. Використовуйте в комбінації з generator:source=*, generator:method=* і generator:output=*.
power heliostat node Геліостат — оптичний прилад (дзеркало) для відбиття сонячних променів.
power insulator node way Ізолятор – використовується для захисту лінії електропередач від контакту з опорами.
power line way Лінія електромережі – лінія, якою позначаються повітряні чи підземні високовольтні лінії електромереж. Для позначення низьковольтних ліній електромереж використовується теґ power=minor_line. Корисно додавання додаткової інформації за допомогою теґів voltage=*, cables=* та wires=*. За додатковою інформацією звертайтесь до відповідних розділів Вікі.
line busbar way Зазначає, що лінія power=line є шиною на підстанції.
line bay way Зазначає, що лінія power=line є зʼєднувальним ланцюгом між шиною та вхідною лінією.
power minor_line way Низьковольтна (повітряна) лінія, що підтримується звичайними стовпами, а не опорами, що використовуються для високовольтних мереж. (Це не так просто, оскільки іноді більші вежі замінюють меншими опорами, зробленими з міцнішого матеріалу; краще все ж базуватися на напрузі.)
power plant area relation Підприємство енергетики, що генерує певний вид енергії (електричну, тепло, холодну воду, біогаз, й інше). Кожен окремий генератор/реактор позначається за допомогою теґу power=generator.
power pole node Опори (стовпи), що використовуються для мереж з низькою та середньою напругою та високовольтних мереж (power=line) до 161 кВольт.
power portal nodeway Тип опор, що складається з двох вертикальних опор між якими знаходяться дроти електромережі та горизонтальної балки, що спирається на них, до яких дроти кріпляться через ізолятори.
power substation node area Електропідстанція – комплекс споруд з розподілення та зміни характеристик електроструму в мережі. Частіше мають вигляд невеликої споруди, але нерідко займають велику територію. Корисно додавання додаткової інформації за допомогою теґів voltage=*, substation=* and location=*. За додатковою інформацією звертайтесь до відповідних розділів Вікі.
power switch node Рубильник, вимикач — пристрій для вмикання, вимикання та перемикання електричного струму на лінії.
power switchgear area Розподільний пристрій складається з однієї або кількох шин та кількох зʼєднувальних ланцюгів bay, кожен з яких з’єднує лінію електромережі з шинами.
power terminal node Точка підключення повітряних ліній електропередач до будівель або стін.
power tower node Пілон, башта лінії електропередачі — висотна металева (рідше бетонна) конструкція, яка тримає дроти високовольтних магістральних ліній. Не має використовуватись для позначення стовпів низьковольтних та мереж з середньою напругою, натомість використовуйте power=pole. Ознайомтесь з power=tower для отримання докладною інформації щодо особливостей теґування різних типів високовольтних опор.
power transformer node Трансформатор — прилад для збільшення або зменшення напруги змінного струму. Великі трансформатори входять до складу підстанцій.
power Визначається користувачем node way area Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo.

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.


Громадський транспорт

Застосовується для позначення об'єктів або споруд для масового перевезення пасажирів (за новою схемою).

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія
public_transport stop_position node Місце зупинки транспорту — точка на шляху, де автобус, трамвай або потяг фактично зупиняються для посадки-висадки пасажирів.
public_transport platform node way area Платформа (зупинка) — місце, де пасажири очікують на прибуття транспорту.
public_transport station node area Станція — кінцевий пункт зупинки кількох маршрутних транспортних засобів. Вживайте разом з building=yes або area=yes.
public_transport stop_area relation Зона зупинки — зв'язок, що містить всі об'єкти зупинки залізниці/метро/монорейки/трамваю/тролейбусу/фунікулеру/порому тощо.
public_transport user defined node area Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo.

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.

Рейкові шляхи

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія

Типи колій

railway abandoned way Місце проходження колишньої залізничної колії, яка була покинута, а колію розібрано. Напрямок все ще розпізнається через насипи, вирубки, ряди дерев, мости, тунелі, залишки залізничних стрілок, форми будівель та прямі дороги. Для зруйнованих рейок, які більше не ідентифікуються, напр. які були перебудовані, деякі використовують сумнівний теґ railway=razed.
railway construction way Колі в стані ремонту чи будівництва.
railway proposed way Railway being proposed but haven't started construction. Please see the proposed page regarding verifiability on the ground of this value.
railway disused way Ділянка залізниці, яка більше не використовується, але де колія та інфраструктура все ще залишились. Колія, ймовірно, може бути зарослою ендемічною рослинністю, але її можна повернути в експлуатацію з докладанням незначних зусиль.
railway funicular way Різновид залізниці, де два рухомих склади рухаються вгору та вниз на зустріч один одному, зʼєднані тросом та механізмом на верхній станції, який їх рухає.
railway light_rail way Легка залізниця є проміжним варіантом між трамвайною системою і традиційними залізничними мережами. Вона може охоплювати як окремі лінії, так і інтегруватись з наявною трамвайною мережею або залізничною системою. Легка залізниця використовує електричну тягу для руху вагонів, які здатні перевозити велику кількість пасажирів.
railway miniature way Мініатюрна залізниця — розважальний різновид залізниці з дуже вузькою (89—762мм) колією і масштабованими моделями справжніх потягів у парках відпочинку.
railway monorail way Залізниця лише з однією рейкою. Монорейкова дорога може пролягати над рейкою, як у Лас-Вегасі та Діснейленді, або може висіти під рейкою, як Вуппертальська підвісна дорога (Німеччина).
Monorail in Kuala Lumpur
Monorail in Kuala Lumpur
railway narrow_gauge way Вузькоколійна залізниця — залізниця, яка має колію вужчу за загальноприйняту (наприклад, в Україні — 1520 мм). Як і ширококолійна, використовувалась переважно для перевезень вантажів. Використовуйте теґ gauge=* для зазначення ширини колії.
railway preserved way Це старий теґ для історичних поїздів. Натомість використовуйте railway:preserved=yes для історичної залізниці.
railway rail way Залізнична колія нормальної ширини (в Україні — 1520мм). Використовується для перевезень пасажирів або вантажів територією регіону, країни.
railway subway way Метро — міська електрична залізниця, що проходить під землею в тунелях, а на поверхні по мостах-естакадах або по спеціально відведених ділянках вулиці. Використовується для швидких пасажирських перевезень вагонами підвищеної місткості.
railway tram way Трамвайна колія. Використовується електричним колійним транспортом для перевезень пасажирів у містах. Через розбіжності у конструкції, звичайні потяги не можуть рухатись цими шляхами.

Додаткові властивості колій

bridge yes way Якщо колії проходять над дорогою, чи водою, або іншими коліями, укладені на мосту.
cutting yes way Виїмка — ділянка, де залізниця знаходиться значно нижче рівня землі, але не під землею.
electrified contact_line
rail
yes
no
way Електродроти для живлення транспорту:
  • contact_line: контактний електродріт, підвішений над вагонами;
  • rail: третя силова рейка;
  • yes: шлях електрифіковано, але невідомо як само;
  • no: шлях не електрифіковано.
embankment yes way Насип — ділянка, де залізниця піднята значно вище рівня землі.
embedded_rails yes / <type of railway> way Вказує, що на дорозі, на якій також дозволено рух не залізничного транспорту, є залізничні колії, але рейки позначені окремими лініями.
frequency число [kHz/MHz/GHz] way Частота електроструму в мережі. Використовуйте 0 для постійного току. Також дивіться теґ voltage=*.
passenger_lines <number> way Used to describe number of tracks of the railway line a certain track segment belongs to.
railway:track_ref число way Номер колії
service crossover way Відносно короткі відрізки колії, на якому рух перемикається з однієї паралельної колії на іншу.
service siding way Відносно короткі відрізки колії, що проходять паралельно (і сполучаються) з основним маршрутом.
service spur way Гілка — колія відносно невеликої довжини, побудована для того, щоб надати одній компанії чи організації доступ до залізниці.
service yard way Колії в межах залізничного депо чи сортувальної станції.
tunnel yes way Тунель — інженерна споруда під поверхнею гірських порід, води або під іншими спорудами; шлях для пересування наземних видів транспорту. Більшість метрополітенів мають цей теґ.
tracks число way Кількість паралельних колій у безпосередній близькості, якщо їх нанесено на мапу одною лінією, що представляє всі колії. Якщо не вказано, означає невідомо та стандартно дорівнює 1. У багатьох частинах світу колії кресляться окремо, щоб було більше деталей, у такому випадку цей теґ не використовується.
usage main
branch
industrial
military
tourism
scientific
test
way Призначення — для яких цілей використовується певний обʼєкт.
  • main: головна лінія, щільний потік транспорту;
  • branch: зʼєднує місця з головною лінією;
  • industrial: обслуговує великі підприємства (металургії, хімії, видобутку);
  • military: обслуговує військові обʼєкти;
  • tourism: туристичні лінії для розваги для туристів, більшість в горах (фунікулер) і збережені залізниці.
  • scientific: рейкові ліні на космодромах, великих телескопах та й таке інше
  • test: рейки на тестових полігонах для випробувань нових коліс, рейок, шляхів і залізничних технологій.
voltage число way Напруга електроструму в мережі. Дивіться також frequency=*

Зупинки колійного транспорту

railway halt node Залізнична зупинка, полустанок — невелика залізнична станція. Може бути без платформи, каси, зручностей та, ймовірно, що потяги зупиняються тут лише на вимогу.
public_transport stop_position node Місце на залізничній колії, де поїзд (його середина) зупиняється біля платформи. Це корисно для прокладання (пішохідних) маршрутів на довгих платформах, де також зупиняються короткі поїзди, і на довгих платформах, де кілька поїздів зупиняються один за одним. Дивись також public_transport=stop_area.
public_transport platform node way area Платформа (інженерна споруда чи ділянка) поруч із колією в місці її фактичного знаходження, там де пасажири можуть зійти чи сісти до рейкового транспорту. Якщо біля платформи є споруда станції, використовуйте пішохідні доріжки highway=footway для їх зʼєднання, що дає можливість прокладати мультимодальні маршрути. Використовуйте цей теґ лише для платформ громадського транспорту.
railway platform way area Платформа, перон — (інженерна споруда чи ділянка) поруч із колією в місці її фактичного знаходження, там де пасажири можуть зійти чи сісти до потягу, здійснити пересадку на інший потяг. Якщо біля платформи є споруда станції, використовуйте пішохідні доріжки highway=footway для їх зʼєднання, що дає можливість прокладати мультимодальні маршрути. Для платформ громадського рейкового транспорту використовуйте public_transport=platform.
public_transport station node area Станції рейкового транспорту, що обслуговують виключно пасажирів.
railway station node area Станції рейкового транспорту, що обслуговують як пасажирів, так і вантажоперевезення. За потреби додатково використовується public_transport=station.
railway stop node Marks the position where trains stop at a station. It should be added as a node on a railway=rail way.
railway subway_entrance node Вхід на станцію метро. Вживайте для позначення місць, звідки з поверхні можна потрапити у метрополітен. Одна станція може мати багато входів.
railway tram_stop node Трамвайна зупинка — місце посадки та висадки пасажирів трамвая.

Infrastructure

landuse railway area Земельна ділянка, відведена під експлуатацію рейкового транспорту, також земля під будівлі й технічні споруди.
railway buffer_stop node Буферний упор — споруда в кінці рейкового шляху для запобігання виходу потягу і вагонів з рейок. Використовується там, де закінчується колія.
railway crossing node Залізничний перехід — місце перетину залізничної колії пішоходами.
railway derail node Скидальний башмак (стрілка) — запобіжний пристрій, що забезпечує примусове скидання з рейок рухомого складу в певних ситуаціях.
railway level_crossing node Залізничний переїзд — місце перетину автодороги із залізничними коліями на одному рівні.
railway railway_crossing node Глухий перетин — однорівневий перетин залізничних колій, який влаштовується без стрілок, що виключає перехід рухомого складу з однієї колії на іншу.
railway roundhouse area Локомотивне депо — сервісна споруда, побудована навколо поворотного круга для обслуговування локомотивів.
railway signal node Залізнична сигналізація — пристрої системи подання сигналів, що зумовлює безпеку і чітку організацію руху поїздів і маневрової роботи на залізницях.
railway switch node Стрілочний перевід — пристрій, що служить для переведення рухомого складу з однієї колії на іншу.
railway tram_level_crossing node Трамвайний переїзд — місце перетину дороги з трамвайними коліями.
railway traverser node area Траверсер — подібно до поворотного кргу здійснює розподіл рухомого складу по коліяї, однак рух відбуваєяться перпендикулярно паралельних колій що йдуть до нього.
railway turntable node area Поворотний круг — інженерно-технічний пристрій, що дозволяє розвернути на 180° або поставити на потрібну колію рухомий склад у депо. node: —

area:

railway ventilation_shaft node way Вентиляційна шахта — споруда на поверхні через яку відбувається вентиляція підземних тунелів.
railway wash node area Мийка вагонів та локомотивів.
railway water_crane node Пристрій для заправки водою паровозів.
railway Визначається користувачем node way Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here. Редагувати український шаблон.


Маршрути

Основна стаття: relation:route

Застосовується для позначення різних типів маршрутів.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія
route bicycle relation Велосипедні маршрути або велосипедні маршрути з назвою, номером або підписані будь-яким іншим чином, можуть проходити по дорогах, стежкам або спеціальними велосипедним доріжкам.
route bus relation Автобусні маршрути. Див Автобуси.
route canoe relation Позначений водний маршрут для веслування на каное.
route detour relation Об'їзд — позначае резервний маршрут руху, який існуватиме тривалий час (наприклад, у звʼязку з ремонтом мосту). Дивіться приклади у Німеччині або Нідерландах.
route ferry way relation Маршрут порома, лежить між двома причалами.

Будь ласка, ставте точки кожні кілька кілометрів, щоб офлайнові програми з редагування мапи мали змогу коректно завантажувати дані у запитах типу bbox.

route foot relation Пішохідний (прогулянковий) маршрут - використовується для маршрутів, які можна пройти без будь-яких обмежень щодо фізичної підготовки, обладнання та погодних умов.
route hiking relation Пішохідний туристичний маршрут. Див Hiking.
route horse relation Маршрут для їзди кіньми верхи. Див Riding.
route inline_skates relation Маршрут для катання на роликових ковзанах. Inline.
route light_rail relation Маршрут потяга легкої залізниці.
route mtb relation Mountain biking – містить докладне пояснення щодо додавання маршрутів для гірських велосипедів.
route piste way relation Маршрут для пересування на лижах (для зимових видів спорту).
route railway relation Залізничні маршрути. Див. Railways.
route road relation Нумерована автомобільна дорога в системі мереж автомобільних доріг країни, регіону.
route running relation Маршрут для бігу чи джогінгу.
route ski relation Гірськолижні спуски.
route subway relation Маршрути гілок метро.
route train relation Маршрут потяга. Див. Railways.
route tracks relation Подібно до автомобільних доріг, сукупність колій як частини мережі залізничних доріг (перегони, ділянки путі й т.і.).
route tram relation Маршрут трамвая.
route trolleybus relation Маршрут тролейбуса.
route Визначається користувачем relation Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here. Редагувати український шаблон.

an unequal sign

Ця стаття українською мовою пов’язана з англомовною версією, але її вміст не є синхронізованим з оригіналом (англійська). Будь ласка, оновіть переклад, якщо можливо.

Торгівля і послуги

Ця категорія містить в собі обʼєкти торгівлі й обслуговування.

В перекладі з англійської, слово "shop" означає не тільки «крамницю», а й «виробничий цех», що може іноді плутати. Докладніше дивіться на сторінці Shop.

Ключ Значення Пояснення Позначка на мапі Фотографія

Харчі та напої

shop alcohol Торгівля алкогольними напоями на винос.
shop bakery Пекарня, булочна — місце випікання та/або продажу хлібо-булочних виробів.
shop beverages Магазин, який спеціалізується на продажі будь-яких видів алкогольних та неалкогольних напоїв. Див. також shop=alcohol.
shop brewing_supplies Магазин орієнтований на продаж витратних матеріалів для домашнього пивоваріння, виготвлення вина та алкогольних напоїв (де це дозволено).
shop butcher Продаж свіжого мʼяса, напівфабрикати з нього.
shop cheese Сири.
shop chocolate Шоколад та шоколадні вироби.
shop coffee Кава, в зернах, мелена та розчина.
shop confectionery Магазин солодощів, кондитерська.
shop convenience Крамниця-біля-дому — невеличкий магазин, з обмеженим асортиментом харчових продуктів, госптоварів, дрібниць.
shop dairy Молоко та молочні продукти
shop deli Магазин, що продає делікатеси (вишукані продукти), напр. в’ялене м’ясо та рибу, дорогі сири та масло, ікру, горіхову та оливкову олії чи елітні кондитерські вироби. Також можна продавати колекційні вина та інші алкогольні напої.
shop farm Крамниця чи стійка, де продаються свіжевирощені овочі, фрукти, зелень. Звичайно розташовуються поряд з теплицями, фермерськими господарствами, де це все вирощується.
shop food Shop focused on selling food, more specific value should be used if possible.

shop=food + food=prepared_meals was also proposed/used for type of shop selling prepared meals, not ready for eating immediately (and requiring for example heating/boiling or other simple preparation).

shop frozen_food Магазин з продажу заморожених продуктів.
shop greengrocer Магазин з продажу овочів та фруктів.
shop health_food Магазин здорового харчування; продаж цільної їжі, вітамінів, харчових добавок і замінників м’яса та молока.
shop ice_cream Магазин морозива. Дивіться також amenity=ice_cream.
shop nuts Shop selling dried nuts/fruits, edible seeds, etc. Not to be confused with shop=spices.
shop pasta Макароні вироби, равіолі та ін.
shop pastry Крамниця, що спеціалізується на борошняних кондитерських виробах: тістечках, печиві, штруделі, пирогах тощо.
shop seafood Магазин орієнтований на продаж риби/морепродуктів.
shop spices Магазин з продажу спецій та прянощів.
shop tea Чайна крамниця.
shop tortilla Shop focused on selling tortillas.
shop water Продаж питної води.
shop wine Вино.

Універмаг, торговий центр

shop department_store Універмаг — звичайно, багатоповерховий, торговельний центр, де асортимент розташований по відділах за товарним типом: наприклад, відділ «Взуття», відділ «Все для ремонту». Харчові продукти тут не продаються. Дивіться також shop=mall.
shop general Якщо магазин не можна віднести до відомої категорії, вживайте тимчасово цей теґ. Дивіться також shop=convenience, для магазинів, що продають продукти харчування.
shop kiosk Кіоск — маленька крамниця з невеликою (до 20 м²) торговою площею з обмеженим асортиментом. Покупці залишаються на вулиці, всередину не проходять. Споруда, зазвичай, виконана з легких матеріалів, легко демонтується або піддається транспортуванню на нове місце. Основний асортимент – журнали, тютюн, газети, цукерки та марки.
shop mall Торговий центр — дуже великий торговий заклад. На його десятках тисяч квадратних метрах торгової площі розташовуються багато самостійних крамниць, бутиків під власними назвами, для дозвілля передбачені кінотеатр, льодовий каток і т.п. Відвідувачі, звичайно, можуть провести родиною цілий день і придбати все необхідне. Як правило, розташовуються за межами великих міст, біля транспортних розвʼязок.
shop supermarket Супермаркет — великий магазин самообслуговування. Асортимент, переважно, складаєтсья з харчових продуктів.
shop wholesale Гуртовий/складський клуб або кеш енд кері – магазин, який оптом продає товари роздрібним торговцям. Галузь промисловості можна визначити за допомогою wholesale=*.

Одяг, взуття та аксесуари

shop baby_goods Магазин спеціалізується на продажу товарів для немовлят (одяг, коляски, ліжечка, іграшки).
shop bag Сумки, валізи.
shop boutique Бутик — невелика торговельна точка, що спеціалізується на елітних та модних речах.
shop clothes Магазин, що зосереджується на продажу одягу та/або нижньої білизни (інше пов’язане значення – fashion)
shop fabric Магазин, що займається продажем тканин та інших матеріалів для виготовлення одягу та інших виробів, наприклад, пошиття суконь.
shop fashion Магазин орієнтований на продаж модного одягу. Цей теґ є застарілим, використовуйте shop=clothes натомість.
shop fashion_accessories Магазин орієнтований на продаж модних аксесуарів.
shop jewelry Ювелірні вироби.
shop leather Шкіряна галантерея.
shop sewing Магазин з продажу швейного приладдя (тканини, нитки, пряжа, спиці, швейні машини та ін.)
shop shoes Взуття та засоби догляду за ним.
shop shoe_repair Shop focused on repairing shoes.
shop tailor Місце, де виготовляють, ремонтують або професійно змінюють одяг, особливо костюми та чоловічий одяг
shop watches Годинники.
shop wool Магазин з продажу вовни для пошиття одягу та інших виробів.

Товари зі знижками та благочиність

shop charity Благодійний магазин – це магазин, яким керує благодійна організація з метою збору коштів.
shop second_hand Секонд-хенд, Другі руки, Вінтаж — магазини, які спеціалізуються на продажі поношеного одягу, вживаних речей. Для ломбардів дивіться shop=pawnbroker.
shop variety_store Роздрібний магазин — це роздрібний магазин, який продає недорогі товари, як правило, за єдиною ціною для всіх товарів у магазині.

Здоровʼя та краса

shop beauty Салон краси, спа, манікюрний салон тощо. Перукарні дивісь shop=hairdresser.
shop chemist Магазин, який спеціалізується на продажу предметів особистої гігієни, косметики та побутових засобів для чищення (для магазину, в якому відпускаються ліки за рецептом, див. amenity=pharmacy)
shop cosmetics Магазин з продажу косметики.
shop erotic Магазин з продажу еротичних іграшок, одягу та інших еротичних речей.
shop hairdresser Перукарня – тут можна підстригтися, пофарбувати волосся,… Дивіться також shop=beauty.
shop hairdresser_supply Магазин, де можна придбати перукарське приладдя.
shop hearing_aids Магазин з продажу слухових апаратів.
shop herbalist Магазин, що спеціалізується на продажу трав, часто для медичних цілей. Дивіться також healthcare:speciality=herbalism та healthcare=alternative.
shop massage Послуги масажу
shop medical_supply Магазин з продажу товарів медичного призначення.
shop nutrition_supplements Магазини, які продають харчові добавки (вітаміни, мінерали та/або трави).
shop optician Магазин орієнтований на продаж окулярів, контактних лінз (можна також перевірити зір).
shop perfumery Магазин з продажу парфумів.
shop tattoo Тату-салон.

Господарство, будівництво, садівництво

shop agrarian Магазин з продажу аграрної продукції: насіння, сільськогосподарської техніки, кормів для тварин та ін.
shop appliance Магазин, який спеціалізується на продажу великогабаритних електротоварів: пральних машин, холодильників, плит, духовок, вентиляторів тощо.
shop bathroom_furnishing Магазин з продажу меблів та аксесуарів для ванних кімнат.
shop country_store Shop focused on selling rural supplies – a range of goods specifically aimed at country dwellers
shop doityourself Магазин, який спеціалізується на продажу інструментів та приладдя для домашнього господарства, садівництва, …
shop electrical Магазин спеціалізується на продажу електротоварів та приладів.
shop energy Магазин, що продає обладнання та приладдя для виробництва енергії, як-от сонячні панелі чи бутанові балони.
shop fireplace Магазин, що спеціалізується на продажу електрокамінів, печей або камʼяних обігрівачів та необхідного палива.
shop florist Магазин орієнтований на продаж букетів квітів зі зрізаних квітів. Дивіться також shop=garden_centre для живих рослин, або квітів в горщиках.
shop garden_centre Центр садівництва — крамниця або торговельний майданчик, де продаються живі рослини (з корінням) у горшиках або без них для подальшої культивації.
shop garden_furniture Магазин орієнтований на продаж садових меблів (сараї, вуличні столи, ворота, огорожі, ...). Дивіться також shop=garden_centre для живих рослин, або квітів в горщиках.
shop gas Технічні гази в балонах: аргон, кисень, ацетилен, азот, вуглекислий газ.
shop glaziery Продаж і замовлення скла, дзеркал і виробів з них, встановлення склопакетів у вікна та двері.
shop groundskeeping Магазин, який спеціалізується на продажу техніки для догляду за двором та газоном (газонокосарки, бензопили, малі трактори, …).
shop hardware Господарські товари — магазини з широким вибором товарів промисловості (будівельних матеріалів, зокрема гвинтів, болтів і фарб таке інше). Дивіться також shop=doityourself.
shop houseware Магазин з продажу посуду, столових приладів, кухонного посуду, дрібної побутової техніки.
shop locksmith Магазин орієнтований на продаж ключів та замків. Дивіться також craft=locksmith та craft=key_cutter.
shop paint Магазин з продажу фарб.
shop pottery Магазин з продажу фаянсу, кераміки, порцеляни та іншого керамічного посуду.
shop security Магазин, який спеціалізується на продажу товарів безпеки, таких як охоронна сигналізація, сховища, системи замків, камери відеоспостереження, протипожежне обладнання, системи сигналізації, системи оповіщення тощо.
shop tool_hire Shop hiring out tools
shop trade Магазин, зосереджений на продажу одного або кількох будівельних матеріалів, таких як деревина, цемент тощо. Дивіться також shop=doityourself.

Меблі та інтерʼєр

shop antiques Антикваріат.
shop bed Магазин з продажу ліжок, матраців, а також постільної білизни.
shop candles Магазин з продажу свічок та аксесуарів до свічок (підсвічники та ін.).
shop carpet Магазин з продажу килимів.
shop curtain Магазин, що спеціалізується на продажу штор або гардин (див. також shop=fabric).
shop doors Магазин з продажу дверей.
shop flooring Магазин з продажу покриття для підлоги.
shop furniture Магазин, орієнтований на продаж меблів, асортимет може варіюватися від невеликих предметів декору до пвоного інтерʼєру квартири.
shop household_linen Магазин з продажу домашньої білизни.
shop interior_decoration Товари для оздоблювання оселі, предмети декору.
shop kitchen Магазин, де ви можете спланувати та купити свою кухню. (Іноді його називають «студія кухонь» тощо.)
shop lighting Магазин з продажу світильників та ламп.
shop tiles Магазин з продажу плитки (кахлів).
shop [[ Too many Data Items entities accessed. | window_blind ]] Магазин з продажу жалюзі.

Побутова техніка та електроніка

shop computer Магазин з продажу компʼютерів, периферії, програмного забезпечення, …
shop electronics Магазин з продажу побутової техніки (телевізор, радіо, …). Більші також можуть продавати комп’ютери, холодильники, …
shop hifi Магазин, орієнтований на продаж середовища High Fidelity або High End для прослуховування музики чи перегляду фільмів вдома, чи в авто.
shop mobile_phone Магазин орієнтований на продаж мобільних телефонів та аксесуарів.
shop printer_ink A shop that sells or refills printer ink cartridges.
shop radiotechnics Магазин спеціалізується на продажу електронних компонентів, електротехнічної продукції, радіовимірювальних приладів, комплектуючих для радіо та електроніки.
shop telecommunication Магазин, що продає послуги Інтернету, телебачення чи подібні послуги та відповідне обладнання.
shop vacuum_cleaner Магазин з продажу пилососів та супутніх товарів.

Активний відпочинок, спорт, транспортні засоби

shop atv Магазин спеціалізується на продажу квадроциклів, спорядження для квадроциклів і може здавати їх напрокат або ремонтувати.
shop bicycle Веломагазин — торговельна точка, що продає велосипеди, запчастини до них; можливі послуги прокату або ремонту.
shop boat Магазин спеціалізується на продажу човнів, човнового спорядження, а також надає їх в оренду або ремонт.
shop car Автосалон — місце продажу автівок.
shop car_parts Автозапчастини — комплектуючі для автомобілів, автохімія, мастильні та витратні матеріали.
shop car_repair Автомайстерня, станція технічного обслуговування автомобілів (СТО), як правило, не залежить від конкретної марки автомобіля.
shop caravan Автосалон — місце продажу будинків на колесах (караванів) і подібних транспортних засобів для відпочинку.
shop fishing Магазин з продажу рибальського спорядження.
shop fuel Крамниця, що продає паливо (моторне паливо, дрова, вугілля, газ), яку не можна вважати amenity=fuel (заправною станцією). Використовуйте fuel:*=yes|no, щоб вказати, яке паливо доступне.
shop golf Магазин з продажу обладнання для гольфу.
shop hunting Магазин з продажу зброї та мисливського спорядження.
shop military_surplus Магазин з продажу вживаної військової техніки.
shop motorcycle Магазин, який спеціалізується на продажу мотоциклів та/або супутніх аксесуарів, одягу, запчастин і послуг з оренди.
shop motorcycle_repair Shop focused on motorcycle repair.
shop outdoor Магазин, що спеціалізується на продажу туристичного обладнання: для кемпінгу, прогулянок, скелелазіння, та іншого спортивного спорядження (GPS тощо).
shop scuba_diving Магазин з продажу спорядження для підводного плавання (з аквалангом).
shop ski Магазин спеціалізується на продажу лиж, лижного спорядження, а також надає їх на прокат або ремонтує.
shop snowmobile Магазин, який спеціалізується на продажу снігоходів, снігохідного обладнання та може їх давати на прокат або ремонтувати.
shop sports Магазин орієнтований на продаж спортивних товарів.
shop surf Магазин, де продаються дошки для серфінгу, вітрильні дошки, вейкборди та інші типи дощок для серфінгу та/або супутні аксесуари, одяг, запчастини, послуги з ремонту та оренди.
The Surfboards (8422914814)
The Surfboards (8422914814)
shop swimming_pool Магазин, що продає обладнання та інвентар для басейнів.
shop trailer Магазин, що займається продажем причепів та запчастин та/або їх ремонтом, надванням їх на прокат.
shop truck Shop focused on selling trucks and other commercial vehicles
shop tyres Магазин з продажу шин.

Мистецтво та хобі

shop art Галерея мистецтв – виставкова зала для продажу витворів мистецтва. Це можуть бути картини, скульптури чи інші види мистецтва.
shop camera Магазин, який переважно продає фотоапарати та обʼєктиви.
shop collector Магазин різних колекційних предметів, таких як марки, монети, фігурки тощо.
shop craft Товари для майстрів, ремісництва — папір, полотно, фарби, пензлі, цінні породи деревини, інструменти тощо. Дивіться також craft=*.
shop frame Багетна майстерня. Магазин орієнтований на продаж рам (для картин).
shop games Магазин, орієнтований на продаж настільних ігор, наборів для карткових і/або рольових ігор.
shop model Магазин спеціалізується на продажу масштабних моделей.
shop music Магазин, орієнтований на продаж музичних записів (вініл/CD/…).
shop musical_instrument Магазин з продажу музичних інструментів, текстів пісень, нот. Якщо зосереджено на конкретному інструменті, вкажіть спеціалізацію за допомогою musical_instrument=*.
shop photo Магазин, орієнтований на продаж товарів або послуг, пов’язаних із фотографією.
shop trophy Магазин з продажу кубків, нагород, табличок тощо.
shop video Магазин, орієнтований на продаж або прокат відео/DVD.
shop video_games Продаж ігор для приставок та компʼютерів на різноманітних носіях.
GameStop on Powell Street in San Francisco, California.
GameStop on Powell Street in San Francisco, California.

Канцтовари, книжки, подарунки

shop anime Магазин орієнтований на продаж аніме та суптніх товарів.
shop books Магазин, орієнтований на продаж книг (про бібліотеку, яка видає книги, див. amenity=library).
shop gift Магазин, що спеціалізується на продажу подарунків, листівок або туристичних сувенірів.
shop lottery Магазин, основною або єдиною діяльністю якого є продаж лотерейних квитків.
shop newsagent Магазин з продажу газет, сигарет, інших товарів.
shop stationery Магазин орієнтований на продаж канцтоварів (письмові приладдя, папір, папки, діроколи, степлери, лінійки, різаки, клей, фарби, пензлі, утримувачі паперів і т.п.).
shop ticket Квиткова каса — продаж квитків на вистави, концерти, квитків на транспорт, …

Інше

shop bookmaker Магазин, який приймає ставки на спортивні та інші події за узгодженими коефіцієнтами.
shop cannabis Магазин, який переважно та легально продає немедичний канабіс.
shop copyshop Ксерокопіювальні та поліграфічні послуги.
shop dry_cleaning Хімчистка або приймальний пункт хімчистки.
shop e-cigarette Магазин з продажу електронних сигарет.
shop funeral_directors Бюро ритуальних послуг — організація і проведення церемоній поховання.
shop laundry Пральня — заклад побутового обслуговування, що займається пранням й подальшою обробкою білизни, одягу. Можливо самообслуговування.
shop money_lender Лихвар — позики фізичним особам без застави. В широкому розумінні, сюди можна віднести кредитні спілки на територій України.
shop outpost Точка видачі для товарів, замовлених онлайн.
shop party Магазин товарів для вечірок і фестивалів, наприклад костюмів тощо.
shop pawnbroker Ломбард — позики під заставу рухомого майна, коштовностей. Дивіться також, комісійний магазин – shop=second_hand.
shop pest_control Магазин товарів для боротьби зі шкідниками для знищення щурів, комах тощо.
shop pet Магазин тварин, товарів для домашніх тварин та іграшок або їжі для них.
shop pet_grooming Магазин послуг з догляду за домашніми тваринами (найчастіше собаками).
shop pyrotechnics Магазин піротехніки: феєрверки, петарди, бенгальські вогні тощо.
shop religion Shop focused on selling religious articles, church shop. See also religion=*
shop rental Shop that rents different kinds of vehicles or (sport) equipment
shop storage_rental Послуги комерційного тривалого зберігання особистих речей, меблів, транспортних засобів.
shop tobacco Магазин з продажу тютюну, сигарет і супутніх аксесуарів.
shop toys Магазин орієнтований на продаж іграшок.
shop travel_agency Туристична агенція.
shop vacant Здається в оренду. Може використовуватися для порожнього або занедбаного торгового приміщення, яке, здається, доступне для оренди або купівлі, де можна відкрити роздрібний магазин (або подібні підприємства). У вільному приміщенні магазин не працює, не пропонуються ні товари, ні послуги. Цей теґ можна використовувати після закриття магазину або для новозбудованого магазину до того, як у магазині розпочався бізнес.
shop weapons Магазин, орієнтований на продаж зброї, як-от ножі, пістолети тощо.
shop yes Магазин невизначеного типу - завжди краще використовувати інше значення, яке надає інформацію про тип магазину, якщо це можливо. Використовується також як індикатор того, що такий обʼєкт, як АЗС, має магазин.
shop Визначається користувачем Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here. Редагувати український шаблон.

Template:Uk:Map Features:sport Template:Uk:Map Features:telecom Template:Uk:Map Features:tourism Template:Uk:Map Features:water Template:Uk:Map Features:waterway

Додаткові властивості

Template:Uk:Map Features:addr Template:Uk:Map Features:annotation Template:Uk:Map Features:name Template:Uk:Map Features:properties Template:Uk:Map Features:references Template:Uk:Map Features:restrictions